Parola ve Şifre Güvenliği

lordcrashed

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar. Sorum çok basit olacak. Şifrelerinizi nerede saklamayı tercih ediyorsunuz? Bir program kullanmak değil de kendi yöntemlerinizle nerede saklıyorsunuz? Çok fazla kayıt olduğum site var dolayısıyla hepsini bir yerde toplamam lazım. Güvenli bir yer olması lazım. Benim taktiğim Windows not defterine anımsatacak şekilde yazmaktı. Örneğin: Technopat123 ise T*****p*t1** şeklinde. Güvenli olur mu olmaz mı bilmiyorum. Ama aklıma bundan mantıklısı gelmiyor. Öneriniz var ise denemek isterim. Şimdiden teşekkürler.

Selam dostlar. Sorum çok basit olacak. Şifrelerinizi nerede saklamayı tercih ediyorsunuz? Bir program kullanmak değil de kendi yöntemlerinizle nerede saklıyorsunuz? Çok fazla kayıt olduğum site var dolayısıyla hepsini bir yerde toplamam lazım. Güvenli bir yer olması lazım. Benim taktiğim Windows not defterine anımsatacak şekilde yazmaktı. Örneğin: Technopat123 ise T*****p*t1** şeklinde. Güvenli olur mu olmaz mı bilmiyorum. Ama aklıma bundan mantıklısı gelmiyor. Öneriniz var ise denemek isterim. Şimdiden teşekkürler.
Anahtarla kilitlenen defterimde saklanıyorum.

Benim tüm yerlerdeki şifrem aynı o yüzden hiç unutmuyorum öneri olarak telefondaki not defterine kaydedebilirsiniz not defterini açmak içinde şifre koyarsın.

Norton Antivirüs satın alırsanız yanında size parolarınızı depolayabileceğiniz, sitelere kendi kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapan bir uygulama sağlıyor. Gerçek hayatta saklamak daha güvenli fakat her yerden oluşma imkânınızı kaybediyorsunuz. Bu yüzden ben tercih etmiyorum. Bunun dışında bir şifreyi çok sık kullanıyorsanız size değiştirmeniz için uyarı yapıyor. Bir yere kayıt olurken size güçlü bir şifre oluşturma imkânı sunuyor.

Geri
Yukarı