Part-time için 5 bin TL ücret iyi midir?

Günde 6 saat haftada 6 gün çalışıyorsun. Bunun neyi part time? Tam zamanlı çalışanlar zaten haftada 40 saat çalışıyor.

Türkiye'de tam zamanlı çalışma 45 saattir. Ama 36 saat part sayılmaz, orasına katılıyorum.

Haftada kaç gün, kaç saat ve ne kadar ücret part time olur örnek olarak verebilir misiniz? Benim de kafamı o kurcaladı zaten 2 saat fazla çalışsam asgari ücret vermeleri gerekir 2 saat az çalışıyorum neden 5bin?

Part time normalde bir ülkenin haftalık çalışma saatinin yarısı olarak kabul edilir.

Haftalık 45 saati geçemez geçerse ek mesai ücreti alır mesai ücreti de normal saatlik ücretinin %50 daha fazlası olarak ödenmek zorunda da dır tabii bizim ülkemizde şirketler iş yerleri bunu pek önemsemez işçi işinden olmamak için çalışmayı kabul eder günlük 12-13 saat çalışıp haftada 72-78 saate falan denk geliyor ama sadece 45 saatlik ücretlerini ödüyorlar. buda 8506 tl oluyor :)

İş veren 12-17 şeklinde düzeltti. Sizce hala mantıklı bir iş mi?

Asgari ücret 8500 lira. 45 saat çalışma saati. Sen 5 saatten 6 gün çalışıyorsun, 30 saat yapar. En azından asgari ücretin 2/3'ünü alman gerek ki yaptığın işe değsin. 8500*2/3=5666,67 yapar. Bu paranın altına çalışmana değmez.

@Gerçek bir Waifu söylediğğinizde 6 yerine 5 saat olsun o zaman demişse o da biliyor demek ki yaptığı hatayı. çok zorlayınca da çıkartabilir. 5 saat mesai ile asgari ücret hesabıyla 5.312 lira laman gerekiyor, 312 fark var ama yine de üstelemek istersen sen bilirsin, eğer konuşulabilecek bir üst ise konuş ama...

Geri
Yukarı