Partition Magic Windows 7 Uyumlu Sürüm

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Partition Magic, Norton'un yapımcısı Symantec tarafından satın alındıktan beri güncellenmiyor. Bu yüzden de Windows 7'de çalışmıyor:

Norton PartitionMagic - Artık Desteklenmiyor ve Satışı durduruldu! - Kullanırsanız verileriniz silinir!

Windows 7'de çalışan ücretsiz Partition aracı MiniTool Partition Wizard Home Edition kullanabilirsiniz:

Download: MiniTool Partition Wizard Home Edition
  • Destek: Windows 2000/XP/Vista/Windows 7 (32 bit ve 64 bit).
  • RAID desteği.
  • Sistem bölümünü uzatarak bilgisayar performansını en üst düzeye çıkarma.
  • Performansı arttırmak için sabit diski yönetin.
  • Bölümleri oluşturma , silme ve basitçe biçimlendirme.
  • Veri aktarımı esnasında diskin korunması.
  • 2 TB üstü diskler için destek.
  • NTFS bölümü FAT biçimine dönüştürme.
  • Bölüm kopyalama : Bir diski komple başka diske aktarma.
  • Kopya Sihirbazı : Windows yüklü diskleri kopyalama.
  • Birincil bölüm ayarlama.
  • Mantıksal bölüm ayarlama.
  • MBR kaydı oluşturma.
  • Disk Yüzey Testi .
  • Bölüm Yüzey Testi .
  • Partition Seri numarasını değiştirme .
Resmi sitesi

Bir başka alternatif ise EaseUS Partition Master. Hem 32 Bit hem de 64 Bit Windows 7 ile 0 uyumlu!

Download EASEUS Partition Master Home Edition

Recep bey, yeni HP mini netbook aldım. Win7 starter var. Dediğiniz gibi par.magic8 uyumlu değil. Çalışmadı. 250gb hdd yi bölmek için bahsettiğiniz programı yükledim. Ama par.magic gibi create new par. seçeneği yok nasıl yapıldığını de bilmiyorum. C yi resize yaptım, C yi küçültü. Kalan local bölümü format için seçenekler inaktif. Devamını getiremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla

Evren Bey merhaba,

Kalan kısımda unformatted yazıyorsa sağ tıklayıp delete deyin. Unallocated olacaktır. Şimdi sağ tıklayıp Create deyin ve açılan pencreye de OK deyin. Son olarak Apply dediğinizde yeni disk bölümünüz kullanıma hazır olacaktır. Yazılımı kapatabilirsiniz.

Merhaba Recep Baltaş. Siteye şimdi üye oldum ve şu dediğiniz hatayı aldım: Init Failed: Error 117 Partition's drive letter cannot be identified.

Hem Windows 7'de hem de Windows XP'de denedim ve bu hata çıktı. Bunun sebebini sorabilir miyim acaba....

Ben bu programı indirdim -MiniTool Partition Wizard Home Edition- ve açıldı. Benim tam sorunum yerel (C) 87.8 toplam ve yerel (D) 377 GB. Ben bu yerel C'yi toplam 140 GB yapmak istiyorum. Sizden rica ediyorum, bunun resimli anlatımını yaparmısınız.

NOT: Dosya sistemi NTFS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle D'ye sağ tıklayın ve Move/Resize deyin. Açılan pencereden D'nin boyutunu sol taraftaki kaydıraç ile küçültün ve OK deyin. Ardından C'ye sağ tıklayıp Move/Resize deyin. Sağdaki boş kısma doğru kaydırma yaparak buradaki alanı C'ye ekleyin. OK deyip pencereyi kapatın. Son olarak Apply diyerek işlemleri uygulayın.

Dediklerinin hepsini yaptım ama olmuyor. Hata veriyor. "PartitionWizard cannot create a partition at here. There are no free MBR slots on the disk" hatası veriyor.

adszbrb.jpg

adsz2ol.jpg

Ben hp_tools diskini silsem sorun olur mu? 100 mb bir şey...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı