Partition Magic Windows 7 Uyumlu Sürüm

Hata: "Operation "Resize partition cannot be completede because drive C: is being used now."

Çözüm: Diski yeniden boyutlandırma tamamlanamıyor zira C sürücüsü şu anda kullanımda. Bu durumda restart now diyin ve diskin Windows açılırken biçimlendirilmesini sağlayın. Windows çalışırken C: sürücünüzün boyutunu değiştiremezsiniz. Yani bindiğiniz dalı kesemezsiniz.

Hata: "Partition Wizard cannot create a partition at here. There are no free MBR slots on the disk"

Çözüm: Partition Wizard burada bir bölüm oluşturamıyor. Diskin üzerinde boş MBR slotu yok. Bu hatanın nedeni, diskin üzerindeki en fazla oluşturlabilecek alan sayısında ulaşılmış olmasıdır. Diskiniz üzerinde tam 5 tane bölüm var ve artık bu bölümleri diskin hafızasında tutmak için boş Master Boot Record kalmamış.

Ne yapılmalı?

HP_TOOLS bölümündeki verileri yedekleyip bu bölümü silebilirsiniz. Eğer Windows'u DVD'den de kurabilirim derseniz RECOVERY bölümünü de silebilirsiniz.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Teşekkür ederim, HP_TOOLS nasıl yedekleyebilirim 100 mb bir alan zaten, RECOVERY kalsın istiyorum çünkü 20 gb yakın.

Ekteki resmi inceler misiniz?

adszqc.jpg

Yukarıda Partition Wizard da aynı görüntü zaten mevcut. Sonuç olarak disk üzerindeki Partition limitiniz dolmuş. HP Recovery Manager'ı çalıştırıp kurtarma DVD'si yapın ve sonrasında HP_TOOLS bölümünü silin.

Sabit Diskteki HP_TOOLS bölümü

Recep abi C sürücüsünü biraz genişletmek istedim ve D'den biraz yer açayım dedim ve senin önerdiğin Minitool Partition programını indirip kurdum. Fakat programı kurduktan sonra bilgisayarımda D sürücüsü yok oldu, programı kaldırdım yine görünmüyor.

Programı yüklemeden önce D sürücüsü Bitlocker tarafından kilitliydi.
Ne yapabilirim yardım et lütfen :(

Minitool programının içinden D görünüyor ama kullanılan kapasiteyi 0 mb gösteriyor. Resimleri eklemek istedim ama url den ekle var sadece.

Minitool dan önce Partition Magic kurmuştum, program çalışmadığı için kaldırdım. Fakat D yi kontrol etmemiştim o zaman. Disk yönetiminde görünüyor fakat harf yok. Harf ata diyorum hata veriyor.

Forumlarda biraz araştırdım da birçok kişinin başına gelmiş bu olay -partition magic kullanan -.

Farklı programlarla kurtarmayı denedim ama olmuyor çünkü D sürücüsü FAT32'ye dönmüş görünüyor. Ondan dolayı olduğunu düşünüyorum, C sürücüsü NTFS çünkü.
Yukardaki programıda bir deniyeyim sonucu yazarım.
Başka bi arkadşımda hiren boot cdsini kullan dedi belki işe yarar. Olmadı onuda deneyeceğim.

Verdiğin linkte denilenleri yaptığımda sisteminiz için geçerli değil diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiren's Boot CD işe yaramaz. Hata burada sürücüyü Bitlocker ile şifreledikten sonra çok eski bir yazılım olan Partition Magic kullanmanızda. Bence bu yazılımı size önerenlerden hesap sorma vakti geldi...

Ayrıca iyi br veri kurtarma programı olarak önerim Restorer Ultimate ama burada işe yarar mı bilemem.

Ya üstadım bi el atta şu diski bi kurtarayım ya. Valla, öneren arkadaşa da sordum, böyle olduğunu bilmiyormuş.

Kurtarmak için yüklediğim programlar yüzünden PC çöpe döndü valla. Hiçbiri de işe yaramadı.
Önerdiğin programı da kurdum, D görünüyor fakat sadece disk taraması yapıyor yada diğer işlevleri ben bilimiyorum. Yardımcı olursan beni büyük bi sıkıntıdan kurtaracaksın.

Aynı zamanda bana da ders olacak.

Sorun: Bitlockerli D sürücüsü görünmüyor ve dosya sistemi FAT32 ye dönmüş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz programı da deneyecem yalnız ben içi boş ve bilinmeyen olarak görünen d sürücüsünü sildim ve yeniden oluşturdum. Normale döndü ama kurtarma programları farklı formatlarda (PC'nin açamayacağı formatlarda) ve boyutları bende olmayan yani yüksek GB'lı yaklaşık 150 klasör buluyorlar.

Bunlardan birkaçını kopyalayıp açmak istedim ama bilinmeyen dosya biçimi diyor.
örneğin ''ShockWave Flash Object'' veya başka bir programın bulduğu ve açılması gereken AVI dosyası açılmıyor, kodek hatası veriyor.

Bunların sebebi ne olabilir? Acaba bulunan farklı biçimdeki dosyaları dönüştürme veya orjinal formatını bulma şansımız yokmu acaba?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı