Pascal Ekran Kartlarının Çıkış Tarihi

Ben haziranda bilgisayar toplayacağım 2500 TL gibi bir bütçem var. Pascal Mimarisi o zaman kesin çıkar fiyatları uygun olur değil mi? Ben şuan R9 380 düşünüyorum. Pascal çıkınca fikrim değişebilir o kadar performans fark eder mi?

Ben haziranda bilgisayar toplayacağım 2500 TL gibi bir bütçem var. Pascal Mimarisi o zaman kesin çıkar fiyatları uygun olur değil mi? Ben şuan R9 380 düşünüyorum. Pascal çıkınca fikrim değişebilir o kadar performans fark eder mi?

Şu andaki ekran kartları 22nm teknolojisiyle üretilmekte, Pascal çıkınca bu 16nm'ye düşecek. Bu sayede ekran kartı çekirdeğinin içine daha çok CUDA çekirdeği ekleyecekler. Bu sayede ekran kartı daha performanslı olacak.

Kabaca bir matematik işlemi yapacak olursam Pascal teknolojisiyle ekran kartları (tahmini) %37.5 daha performanslı ve DirectX12'ye tam uyumlu olacak. Ayrıca yeni teknolojiler de beraberinde gelir muhakkak.

Şuanda üretilen kartlar 22 değil 28nm ile üretiliyor. İkincisi Cuda ve Stream çekirdekleri genellikle profesyoneller için önemli. Nm küçüldükçe transistör sayısı artıyor, transistör sayısının artması performansın artması demek. Dediğim gibi Pascal'da yaklaşık 17 milyon transistör kullanıcaklar. TITAN X'te 8 milyon transistör var gerisini siz düşünün.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı