Pascal mimarisine uygun sistem toplama

mgulaldi

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Şu an bir sistem toplamak istiyorum monitörle birlikte 6.500 TL kadar bütçe ayırdım. Fakat PASCAL teknolojisi çıkacağından dolayı sistem toplayamıyorum gönül rahatlığı ile. Şimdilik idareten bir sistem toplayıp ekran kartını sonra halletmeyi düşünüyorum. Alttaki sistemi topladım, pascal tek. Çıktığında buna entegrasyon problemi yaşar mıyım bilmiyorum. RAM'leri soğutmayı ve SSD'yi rastgele seçtim. Keza kasayı'da öyle.

13059663_10154116073408609_1391050170_n.jpg

Sizce işlemciyi i5 6600k ile değiştirsem mi(fiyat - performans açısından)

Son düzenleyen: Moderatör:
@Erdinç 31 Savaş istiyorsun galiba? :D

AMD Polaris GPU mimarisi 14 nm üretilecek, NVIDIA Pascal mimarisi ise 16 nm. AMD her zaman yenilikleri ilk getiren taraf olmuştur. AMD'nin HBM bellek teknolojisini 400 serisi kartlarda dahada geliştirileceğine şüphe yok. NVIDIA GDDR5 tarih öncesi bellek teknolojisine devam etsin.

Arkadaş farklı bir şey sormuş sistem yeni nesil ekran kartlarına genel olarak uygun mu demiş, AMD mi alayım yoksa nvidia mı dememiş bilmem farkında mısınız ? Sistem gayet güzel ve uygun olmuş, aşağı yukarı bende aynı fiyatlarda bir sistem toplayıp yeni nesil ekran kartlarını bekliyorum. SSD Samsung 850 Evo serisi ile değiştirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı