5000 TL i7 6700K Skylake Sistem Toplama

okkesch

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Amazon'dan aşağıda listelediğim şekilde sistem toplamayı düşünüyorum. Bütçem 5000 TL civarında. Kendimce beğendiğim parçaları bir araya getirdim. Ancak sizin de görüşlerinizi almak istiyorum. Farklı bileşen önerileriniz doğrultusunda değişiklik yapabilirim belki de. Şimdiden teşekkürler.

AnakartGigabyte LGA1151 Intel Z170 2-Way SLI ATX DDR4 Motherboards GA-Z170X-Gaming 7
İşlemciIntel Boxed Core I7-6700K 4.00 GHz 8M Processor Cache 4 LGA 1151 BX80662I76700K
Ekran KartıGigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming Video/Graphics Cards GV-N1070G1 GAMING-8GD
BellekKingston HyperX FURY Black 32GB Kit (4x8GB) 2666MHz DDR4 Non-ECC CL15 DIMM Intel XMP Desktop Memory HX426C15FBK4/32)
DepolamaSeagate SATA 6Gb/s 3.5-Inch 4TB Desktop HDD (ST4000DM000)
SSDToshiba OCZ Trion 150 240GB 2.5" 7mm SATA III Internal Solid State Drive TRN150-25SAT3-240G
KasaZalman Z3 Plus
Güç KaynağıCorsair RMx Series, RM750x, 750W, Fully Modular Power Supply, 80 PLUS Gold Certified, 10 year warranty
SoğutmaCorsair Hydro Series H105 Extreme Performance Liquid CPU Cooler
Wi-Fi KartıTP-LINK N900 2.4GHz or 5GHz up to 450Mbps Wireless Dual Band PCI Express Adapter for Windows (TL-WDN4
Oyuncu KulaklığıHyperX Cloud Gaming Headset - Black (KHX-H3CL/WR)
[TBODY] [/TBODY]

Aynı sistemi Türkiye'den toplarsanız fiyat farkı ne oluyor? Gümrük vergisi de var bu işin içinde.
Parçaları yurt dışından aldığınızda garanti durumu oldukça kötü oluyor.

Amazon üzerinden aldığında çoğu ürün garantisiz olacak. 5000 liraya buradan da gayet güzel bir sistem toplayabilirsin, toplamalısın. Alternatif.
upload_2016-8-12_22-16-56.png

Amazon'dan bu sistemi alamazsın, moralini bozmak gibi olmasın ama :D
Çünkü çoğu ürün TR'ye gelmiyor, dene ve gör :D
Ben de öyle hayaller kurdum, sonra baktım olmuyor :D

24 Ağustos'ta D.C. Elçiliğinde çalışan bir arkadaşım Ankara'ya gelecek, siparişleri verdim ve bugün ekran kartı hariç teslim edilecek. Doları 2,90 altında iken almıştım eski pcmi 3050₺'ye satmıştım. Bana 1550$ civarına gelecek. Garanti içinse sürekli ABD yolcusu var etrafımda. Şu bileşeni alsaydın daha iyi olurdu dediğiniz tavsiyelerinizi hala alabilirim. Saygılarımla.

1-Amazon'dan Türkiye'ye çipli parçalar gelmyior anakart gibi.
2- Onların kargoları eklenice özellikle kasa gibi ağır parçalara, fiyatı çok uçuk olabilir.
3- Çoğu parça Türkiye'de daha ucuza gelir çünkü gümrük vergilerini ve kargolarını ödeyeceksin.
4-Sistem bana çok dengesiz geldi.

Sana tavsiyem kar edebileceğin parçaları sadece uluslararası garantisi varsa amazon'dan al.

SSD
RAM
Ekran Kartı
PSU

İşlemci Soğutucu

Evga,Corsair,Sandisk uluslararası garantisi olan parçalardır.

24 Ağustos'ta D.C. Elçiliğinde çalışan bir arkadaşım Ankara'ya gelecek, siparişleri verdim ve bugün ekran kartı hariç teslim edilecek. Doları 2,90 altında iken almıştım eski pcmi 3050₺'ye satmıştım. Bana 1550$ civarına gelecek. Garanti içinse sürekli ABD yolcusu var etrafımda. Şu bileşeni alsaydın daha iyi olurdu dediğiniz tavsiyelerinizi hala alabilirim. Saygılarımla.

Ben de GTX 1070 yanında Z3 Plus kasa tercih ettim ama sizin bütçeniz ve kasa seçeneğiniz daha geniş. Corsair Spec-Alpha'yı düşünebilirsiniz. Bir de ekran kartını da EVGA GTX 1070 FTW alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı