Pasif İçicilik!

DeadFrozen

Kilopat
Yer
İstanbul/Çekmeköy
Size bir şey anlatmak istiyorum. Ben oldum olası sigaradan nefret eden bir insanım, hem nefret ediyorum hem de yanımda içilince rahatsız oluyorum. Ben evde iken odama giriyorum ve sadece tuvalet ve yemek yemek için çıkıyorum. Evde 8 kişi yaşıyoruz ve 8 kişiden 6'sı sigara içiyor, o 2 kişi ben ve kardeşim... Televizyon izlemek istediğim zaman odaya giremiyorum herkes sigara yakıyor, sigara içmeyin dediğim zamanda git odana illaki burada oturmak zorunda değilsin diyorlar. Odama gidiyorum ara sıra odama sigara ile giriyorlar, yemek yiyorum, masada sigara içiyorlar. Yemek yerken sigara içilir mi diyorum bana kızıyorlar. Ve bu sigaraları içiyorlar ama evi 2 saatte bir havalandırıyorlar. Odamın kapısı açık kaldığı zaman odamın içi sigara doluyor. Okula gidiyorum bana "sigara mı içiyon lan sen" gibi şeyler diyorlar çünkü üstüm sigara kokuyor.

Araba ile şehirler arası yolculuk yaparken sigara içiyorlar hem de 4 kişi, üstüne üstük camları bir adet flash belleğin kalınlığı kadar açıyorlar yani 1 santimetre kadar ve sadece 1 cam böyle, diğerleri kapalı. Diyorum ölüyorum artık nefes alamıyorum açın camları ve bana diyorlar ki "o zaman niye bizle yolculuk yapıyorsun?". Bu yüzden hayattan soğudum. Hem televizyon izleyemiyorum, sigara içmeyin dediğim zaman azar işitiyorum hem de üstüm başım, eşyalarım sigara kokuyor... Üstüne üstük çok kötü bir şekilde zehirlenmiş oluyorum. Arkadaşlar buna nasıl bir çözüm bulacağım yeter artık son damlaydı bu! Şu anda kapı kapalı olmasına rağmen ufak bir sigara kokusu var... Odama hapsoldum durumumu siz anlayın. Eğer bir adet gaz maskesi var ise bu kokuyu duymama engel olacak hemen alacağım fiyatı ne kadar olursa olsun ve evde böyle gezeceğim utanmadan. İzmir'de yazlığımız var ve denize uzaklığı 15 kilometre kadar, sırf sigara dumanına maruz kalmamak için denize bisikletle gidip geliyordum, hem de her gün. En az 4000 kilometre yol yapmışımdır bisiklet ile. Eğer Çeşme'den Alaçatıya uzaklığı biliyor iseniz ne kadar sürdüğümü anlamışsınızdır çünkü deniz Alaçatı'da...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı