Pasta nasıl yapılır?

Soldier_Boy17

Picopat
Pasta yapmayı düşünüyorum. Bu konuda biraz acemiyim. Tariflerde hiç püf noktalar vermiyorlar. Nelere dikkat etmem lazım? Daha kabarık olması için ne yapabilir ya da lezzeti arttıracak püf noktalar varsa paylaşır mısınız?

Dışarda oldugum için tarif paylaşamayacağım ama brovni tarifine 2 kabartma tozu atarak istediginiz kıvamda bir kek elde edebilirsiniz ayrıca sıcakken krema sürmeye çalışmayın erir.
Keki 3 parcaya bölüp arasına hazır veya kendi yaptığınız pastacı kremasını koyabilirsiniz bıcak yada kaşıkla ic kısmına krema sürmeyin baskı uyguladığınız için köpük gibi olan kıvaminı kaybedicek ve hacimli durmiycaktır buzdolabı poşeti kullanabilirsiniz ama nazik olun yoksa patlar.

Kekinin bütün malzemeleri oda sıcaklığında olsun ve ilk başta yumurta ile şekeri mümkün olduğu kadar beyaz hale gelene kadar çırpıp kabarmasını sağladıktan sonra diğer malzemeleri ekleyin. Kekini pişirirken de önceden ısıtılmış fırında (artık 160 ya da 170 derece neyse) pişirin. Ayrica fırınınıza ve pandispanyaya bağlı olarak, fırının kapağını kek kendini bulana kadar açmayın.

Son düzenleme:
YouTube bulunmadan önce insanlar.
Video veya tarif izleyerekte yapardım. Başkalarının fikirlerinide merak ettim.

Dışarda oldugum için tarif paylaşamayacağım ama brovni tarifine 2 kabartma tozu atarak istediginiz kıvamda bir kek elde edebilirsiniz ayrıca sıcakken krema sürmeye çalışmayın erir.
Keki 3 parcaya bölüp arasına hazır veya kendi yaptığınız pastacı kremasını koyabilirsiniz bıcak yada kaşıkla ic kısmına krema sürmeyin baskı uyguladığınız için köpük gibi olan kıvaminı kaybedicek ve hacimli durmiycaktır buzdolabı poşeti kullanabilirsiniz ama nazik olun yoksa patlar.
Krem şanti sürsem olur mu? Bi de krem şantiyi yapıp dolaba koysam sıkıntı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı