Patriot Viper Steel 4000 MHz CL19 PVS416G400C9K incelemesi

Üretilen her PVS416G400C9K SKU'lu modelde B-Die var.

Öyle zaten ona bir şey demedim.

Zaten bu RAM'den çıkacak olan B-Die öyle şansa veya adamların neye koyduğuna bakmıyor.

Şansa aslında. Sadece kesin olanlar var.
Buradan bende bakmayı biliyorum.

MFR veya C Die çıkan bir RAM ve 1341 TL.

Eki Görüntüle 1230463

Maalesef sadece ışıklı diye alanlar olabiliyor.

2 aynı model biri Samsung B-Die biri SK-Hynix MFR. B-Die olan 130$ MFR olan 115$ satılıyorsa gidip perakendeci(İtopya) birini 2000 diğerini 2000'den koyar mı? Sonuçta ikisi apayrı bir kalite aynı fiyattan çıkma olasılığı yok.

Not: Dediğim şey 2 aynı modelden bahsetmekte.

Bu nasıl bir çelişki?

Evet üsteki biraz çelişki olmuş tam ne demek istediğimi anlatamadım. En basit örneği şöyle vereyim;

Mesela bu site B-Die Finder kesin olarak Samsung B-Die olan modelleri söylüyor ya onları kesin olanlar demek istedim. Corsair LPX gibi ne çip çıkacağı şansa demek istedim umarım anlatabilmişimdir.

Tabii seri numarası burada geçersiz rol oynar diye biliyorum.

O liste çok sık güncellenmediği için tamamen orayı referans almak pek mantıklı değil. Bazı markalar kendi modelleri içerisinde güncelleme yapabiliyorlar. Bu sebeple ben alırken satıcının sattığı ürünün numarasını araştırıp son satın alan insanlara kadar indim. Eğer RAM OC bilgin varsa zaten sadece XMP'sinden bile bir RAM'in ne çip barındırdığını anlayabiliyorsun. Misal 4000 MHz CL19 benim RAM. 19-19-19-39 XMP'si var. Bu eğer DJR veya CJR olsaydı 19-26-26-46 olurdu veya 19-24-24-46 gibi. Kısacası satın alan kişi bilinçliyse herhangi bir şans faktörü kalmıyor ortada.

Corsair LPX'te de iyi modeller var. Mesela 3600-16 olanını alırsan Samsung C Die mümkün değil. En kötü CJR, Micron E Die falan gelir.

Mesela ben, hiç anlamam ondan.

O liste çok sık güncellenmediği için tamamen orayı referans almak pek mantıklı değil. Bazı markalar kendi modelleri içerisinde güncelleme yapabiliyorlar.

Anladım.

Corsair LPX'te de iyi modeller var. Mesela 3600-16 olanını alırsan Samsung C Die mümkün değil. En kötü CJR, Micron'e Die falan gelir.

Ben LPX'te en çok Nanya A veya B-Die RAM çıkıyor diye biliyorum genel olarak kötü olduğu içinde kimseye önermem. Gönüllerin şampiyonu Ballistix'dir.

fiyatının 1050TL olması dışında, eskiden 650-750TL bandında 8*2 3200MHz RAM'leri vardı.

O liste çok sık güncellenmediği için tamamen orayı referans almak pek mantıklı değil.

Yok, sadece örnek olarak hani daha iyi anlatabileyim diye.

Ben LPX'te en çok Nanya A veya B-Die RAM çıkıyor diye biliyorum genel olarak kötü olduğu içinde kimseye önermem.
Yok. Nanya B Die'ı ilk defa farklı bir Türk forumundaki adamda gördüm hatta ve LPX modeliydi. Nanya A Die hiç görmedim bu RAM'de şu ana kadar, ben denk gelmemişimdir muhtemelen. Bu RAM'den benim genel olarak gördüğüm en yaygın çip Samsung C Die. Bunun olma sebebi insanların 3000-16 ve 3200-16 kitleri ucuz olmasından ötürü almaları. 3600-16 alsalar mesela kötü çip yok onlarda.
Gönüllerin şampiyonu Ballistix'tir.
Evet fiyatı bayağı güzel. Benim şansım da Ballistix parasına (Rev.E die) Samsung B Doe almam oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…