Paylaşımlı ekran kartının RAM'le alakası var mı?

Crakello

Decapat
Daha fazla  
Lenovo Ideapad 3 laptopa sahibim 8 GB RAM, işlemcim Ryzen7 3700U, ekran kartım Vega10. ekran kartım paylaşımlı. Acaba bu ekran kartının RAM'le alakası var mı? Şu anda ekran kartı 2 GB laptopun kullanabildiği RAM 6 GB. Acaba laptopa yeni RAM ekletsem ekran kartının oyun performansı artabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda olmayabilir. Bunların BIOS'u kısıtlı oluyor. Çift kanal RAM ile performans olarak artar.

Laptoplarda olmayabilir. Bunların BIOS'u kısıtlı oluyor. Çift kanal RAM ile performans olarak artar.

Hocam sıktım belki kusura bakmayın ama son bir sorum var. Şimdiki RAM 8 GB 1600MHz acaba bunu çıkarsam yerine 8 GB 3200MHz iki tane RAM alsam onları taksam genel oyun performansı tahmini ne kadar artar fiyatına değeri mi? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1600 MHz DDR4 RAM olmaz. O da 3200 MHz büyük ihtimalle. CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

1600 MHz DDR4 RAM olmaz. O da 3200 MHz büyük ihtimalle. CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.
IMG-20220524-WA0034.jpg
IMG-20220524-WA0033.jpg

Bunlar hocam

Tamamdır hocam. 3200 MHz CL 22 Samsung çip RAM var. Bigboy RAM alabilirsiniz. Bigboy RAM'ler Samsung çip kullanıyor ve ömür boyu garantisi var.

Geri
Yukarı