PayPal'den gelen sahte mail

ALPerenxx

Femtopat
Daha fazla  
PayPal hesabım olmamasına rağmen bugün mailime PayPal'dan yurt dışına ait telefon aldığıma dair mail geldi. Link vardı satışı iptal et diye, tıkladım ama sayfa açılmadan direkt kapattım. Sıkıntı olur mu acaba? Bu gelen mesaj dolandırıcılık amaçlı mı? Maili gönderen kişinin isminde kesinlikle PayPal ismi geçmiyordu. Moufuse.com gibi isimlerle geldi mesajlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
PayPal hesabım olmamasına rağmen bugün mailime PayPal'dan yurt dışına ait telefon aldığıma dair mail geldi. Link vardı satışı iptal et diye, tıkladım ama sayfa açılmadan direkt kapattım. Sıkıntı olur mu acaba? Bu gelen mesaj dolandırıcılık amaçlı mı? Maili gönderen kişinin isminde kesinlikle PayPal ismi geçmiyordu. Moufuse.com gibi isimlerle geldi mesajlar.

Bana her ay geliyor. Fix unutmazlar asla.

Bir şey indirmediyseniz sorun olacağını sanmıyorum, en fazla IP adresini öğrenmişlerdir ve DDos atarlar, eğer statik IP'ye sahip değilsen modemi kapat aç IP adresin değişir. Ayrıca aktif olarak bir anti-virüs kullanmanı öneririm.

Bir şey indirmediyseniz sorun olacağını sanmıyorum, en fazla IP adresini öğrenmişlerdir ve DDoS atarlar, eğer statik IP'ye sahip değilsen modemi kapat aç IP adresin değişir. Ayrıca aktif olarak bir Anti-Virüs kullanmanı öneririm.

Hocam teknolojiye çok uzağım. iPhone kullanıyorum. iPhone telefonumdan açtım maili ve linke tıkladım. Ama sayfa henüz açılmadan direkt kapattık. iPhone anıt- virüs programı indirilir mi? Modemi açıp kapattım. Başka yapmam gereken bir şey var mı acaba? Saygılar.
Bana her ay geliyor. Fix unutmazlar asla.

Hocam gelen mesaj böyleydi. Bu PayPal'dan gelmiş olamaz değil mi? Dolandırıcılık için gelen bir mesaj?

Dosya Ekleri

• 6537F933-41E0-4E62-AC9D-EC67236364F9.jpeg
    6537F933-41E0-4E62-AC9D-EC67236364F9.jpeg
    70,2 KB · Görüntüleme: 180
Hocam gelen mesaj böyleydi. Bu PayPal'dan gelmiş olamaz değil mi? Dolandırıcılık için gelen bir mesaj?
Dolandırıcılık için gelmiş gibi gözüküyor.
iPhone anıt- virüs programı indirilir mi?
Elbet te vardır fakat sanmıyorum.
Modemi açıp kapattım. Başka yapmam gereken bir şey var mı acaba? Saygılar.
Yok, eğer telefonunuzda değişik hareketler meydana gelirse veya hesaplarınız çalınırsa (Allah korusun) tekrar yazarsınız, yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler.

Dolandırıcılık için gelmiş gibi gözüküyor.

Elbet te vardır fakat sanmıyorum.

Yok, eğer telefonunuzda değişik hareketler meydana gelirse veya hesaplarınız çalınırsa (Allah korusun) tekrar yazarsınız, yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler.

Çok teşekkür ederi yardımlarınız için. İyi günleriniz olsun. Saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı