Pazar günü veli toplantısı var ve çok korkuyorum

Dead Girl

Centipat
Yer
İzmir/Buca
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, ciddi bir konu. Şimdi ben veli toplantısından korkuyorum. Her şey veli toplantısı olacağı hafta yaşandı.

- Beden hocası benim ona aşık ve takıntılı olduğumu kendisi öğrendi ve beni yanına çağırdı, konuştuk vs.
- Bir arkadaşa WhatsApp'dan küfür etmiştim, o da bana okulda sövmüştü.
- Din hocasına derste benim Müslüman olmadığımı söylediler. Annem bilmiyor.

Bunlar yaşandığı için veli toplantısında bunları söylerler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Müslüman değilsin diye seni zorlayacak değiller gibime geliyor (anneni bilemem)
Beden hocasına aşık olup napacaksın ki? Adamın adı pedoya çıkar.
Küfüre de pek laf edeceklerini düşünmüyorum.

Küfür pek sorun çıkartmaz ama eğer ki ailen seni Müslüman olarak biliyorsa bence ona kırılabilirler son olarak hocaya aşık olmak nasıl bir iştir arkadaş hadi yakışıklıdır falan filan ama aşk fazla ileri gitmez mi?

Sonuçlarından kaçamazsın. Kaçınılmaz son. Şimdi, acınası sona karşı alabileceğimiz önlemler:
Beden hocası benim ona aşık ve takıntılı olduğumu kendisi öğrendi ve beni yanına çağırdı, konuştuk vs.
Veli toplantısında beden hocası olur mu? Olsa bile bu konudan bahsederler mi?
Din hocasına derste benim Müslüman olmadığımı söylediler. Annem bilmiyor.
Veli toplantısında genel olarak derslerin, derslerdeki başarımın konuşulur. Düşündüğün gibi ilginç konuları çok konuşmazlar.
Beden hocası olayı hakkında yapacak birşey yok, Allah'a emanetsin
Dinsizlik konusunda; ailen bu konularda çok tutumluysa dinsiz olmadığını, denilenlerin doğru olmadığını onlara inandırmayı deneyebilirsin. Eğer hocaya, arkadaşların söylediyse ailene bunu inandırmak daha kolay olur.

Belki bunların hiçbiri veli toplantısında bahsedilmeyecek, sen ilk önce toplantıda neler dendiğini bilmiyormuş gibi davran(zaten öyle). Her türlü sonuca hazırlıklı ol.

Sonuçlarından kaçamazsın. Kaçınılmaz son. Şimdi, acınası sona karşı alabileceğimiz önlemler:

Veli toplantısında beden hocası olur mu? Olsa bile bu konudan bahsederler mi?

Veli toplantısında genel olarak derslerin, derslerdeki başarımın konuşulur. Düşündüğün gibi ilginç konuları çok konuşmazlar.
Beden hocası olayı hakkında yapacak bir şey yok, Allah'a emanetsin.
Dinsizlik konusunda; ailen bu konularda çok tutumluysa dinsiz olmadığını, denilenlerin doğru olmadığını onlara inandırmayı deneyebilirsin. Eğer hocaya, arkadaşların söylediyse ailene bunu inandırmak daha kolay olur.

Belki bunların hiçbiri veli toplantısında bahsedilmeyecek, sen ilk önce toplantıda neler dendiğini bilmiyormuş gibi davran(zaten öyle). Her türlü sonuca hazırlıklı ol.

Mesela hepsine bir cevap bulmam lazım. Ne olur ne olmaz, bu arada toplantıda bütün hocalar var diye biliyorum.

Velev ki bahsetsinler ne yapabilirsin ki bunu engellemek için. Kontrol edemeyeceğin şeylere fixleme kafanı, gerek yok. Bakalım ne yaşayacaksın karşına gelince düşünürsün.

Geri
Yukarı