Evlenememekten korkuyorum

Arkadaşlar yaşım 18, malum bu zamana kadar mutlaka 1 kerede olsa ya sevgiliniz veya flörtünüz olmuştur. Ya da hiç değilse kızlarla konuşmayı biliyorsunuzdur, bunların hiçbiri bende olmadı. Hiç kızlarla konuşamıyorum, beceremiyorum. Bir de 4 senedir erkek lisesindeyim, e yaşta 18 olunca bu konuyu düşünmek gerekiyor. Dershanede hocalar sürekli böyle konulardan bahsediyor herkes yerli yerinde fakat bende böyle bir kaygı oluşuyor. Hani diyorum ki 18 yaşıma gelmişim kızlarla konuşmayı beceremiyorum hiç flörtüm sevgilim olmamış, ya kimse benimle evlenmezse ya hep yalnız yaşarsam ya sevgilim olmazsa diye korkuyorum. Tabii ki de bayağı eksiğim var, giyim kuşamım kötü; 1.cisi ailem karışıyor 2.zayıf olduğumdan dolayı hiçbir şey uymuyor, öz güvenim yok, hani ne yapacağım bilmiyorum bana herkes aynen böyle diyor zaten;

Özgüvenin yok.
Giyimin kötü.
Çok zayıfsın.

Hani nereden kendimi geliştirebilirim, hadi kendimi geliştirdim kız nereden bulacağım bana imkansız gibi geliyor nedense. Bakıyorum dershanede sınıfta erkekler kızlarla rahat rahat konuşuyor muhabbet ediyor ben ise köşede anca izliyorum dinliyorum. Hani gerçekten konuşmak istiyorum veya hocaya soru sormak istiyorum ama olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hani ne yapacağım bilmiyorum.
Çok zayıfsın.
Özgüvenin yok.

Welcome to gym bro. Önceden bunların aynısına sahip olup sorunu spor ile çözmüş olan biri olarak tek tavsiyem spor salonuna git adamakıllı spor yap. Spor ile alakalı sorun olduğundada burada konu aç. Ha bu arada hala kızlarla konuşamıyorum ancak diğer sorunlarım tamamen çözüldü.😀

Her kör topalın bir alıcısı olur derler. Boşta kalmazsın, kalacağını düşünmüyorum da bu evlilik olayını tekrar düşün derim. Mevcut kanunlar tamamıyla kadın lehine çalışıyor. Örneğin boşandıktan sonra nafaka bağlanması, mal bölüşülmesi gibi olaylar direkt kadın lehine ve bunu çıkar olarak kullanan kadınlar da var, yok değil ve evlenince tek bir kadına bağlı kalacağının, yasal sözünü veriyorsun ve aslında tek bir kadına da kendini bağlamış oluyorsun. Bunlar bana hiçbir zaman için mantıklı gelmedi ve hâlâ da mantıklı gelmemekte.

Bende Technopat ta çok fazla saçma konu açılmasından korkuyodum, korktuğum oldu. Evlenmemekten korkuyorum ne abi ya? Ha hala çok korkuyorsan git spor salonuna vücut yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı