Steam Pazar'da satış listelemelerim diğer kullanıcılarda gözükmüyor

Aquatex

Femtopat
Daha fazla  
Evet, üstüne 2 destek talebinde bulunduğum ancak Steam'in birisi Türkçe birisi İngilizce olmak üzere iki dilde yoğunluktan dolayı diye yanıt vermesi üzerine sorunumu da bir türlü çözemeyince buraya yazmak istedim.

Tabii ki buradaki hiç kimse yetkili değil. Sorunumu birebir çözmesini beklemiyorum. Sadece 4-5 gündür bu sorun düzeltmeye çalışıyorum ve ne yaptıysam olmuyor. Silahı ölü fıyatına bile satmayı denedim yine de bir türlü satamadım. Ben de burada belki daha önce karşılaşan vardır diye yazmaya karar verdim.

İsterseniz konumu anlatmaya başlayayım; ekteki "Stattrak™ AWP | phobos (fabrikadan yeni çıkmış)" etiketli silahı yaklaşık 4 gün önce hemen satılsın diye en düşük listelemeden 20TL daha ucuza koymuştum. Yaklaşık 4-5 saat sonunda satılmadığını görünce dedim ki acaba neden satılmıyor (gayet normal bir durum ama genelde ucuza koyduğum eşyalar satılıyordu). Sonra silahın piyasasına bakmak için bir daha girdim bırakın silahın ucuzlamasını silaha zam bile gelmişti. Ben de satıştan kaldırıp biraz daha pahalıya satmayı denedim tekrardan (hâla satılmamış bari satılınca düşük fiyata gitmesin diye). Bu böyle böyle devam ederken yaklaşık 2 gün önceye kadar silahı ilk satışa koymaya çalıştığım fiyatından 50TL daha pahalandığını gördüm haliyle biraz daha zam yapmak istedim (her listelememde 5 saatten fazla beklemişimdir). Acaba hesabımda bir sorun mu var diye envanterimdeki bir kasayı satmayı denedim ve kasayı satışa koyduğum süreden maksimum 10 saniye sonra satıldığını görünce nerede yanlış yapıyorum diye sorgulamaya başladım ve bir arkadaşıma silahın ismini yollayarak "satış listelemelerinde benim listelememi görebiliyor musun" diye sorduğumda göremediğini söyledi. Yani bunun anlamı o arkadaşım bir alıcı olarak silahı almak isteseydi silahı alamayacağıydı.

Neyse, destek talebi yolladım falan, silahı bir daha en düşük fiyatı 260TL olmasına rağmen 190TL'ye koydum. 3-4 saat süre geçtikten sonra bu da satılmayınca bari ölü fiyatına gitmesin diye tekrar iptal ettim ve Steam destek istediğim yardımı sağlayamayınca belki çözüm üretebilecek olur diye konu açma gereği duydum.

Aslında anlattıklarımdan yapılabilecek en mantıklı çıkarım yoğunluk ama orada da anlamadığım şey şunlar:
1- Neden listelemeye koyduğum kasa satılırken koyduğum silah satılmıyor?
2- Neden benden sonra listeleme oluşturanların silahı satılırken benimki satılmıyor?
3- Neden ben daha ucuza listeleme yapmama rağmen daha pahalı olanlar satılıyor?
4- Neden satış listelemelerinde silahım bende listelenmiş olarak gözükürken başkalarında gözükmüyor?

Ayrıca Steam desteğin bana verdiği yanıt "satmaya çalıştığınız ürünün satış listelemelerinizde gözükmesi yoğunluktan dolayı uzun zaman alabilir" iken ben böyle bir durum yaşamadım, benim yaşadığım durum silahın bende satış listelemelerimde gözükmesi ancak diğer kullanıcılarda gözükmemesi. Şu anda da silah hâla satışta (göremeyecek olsanız bile) girip kontrol edebilirsiniz.

Kısaca başlıktaki soruyu soruyorum. Buraya kadar okuyan herkese teşekkürler. Cevap vermesi zor bir konu oldu. En ufak bir fikriniz varsa yazabilirsiniz (günlere vs. çok takılmanıza gerek yok detay olsun diye eklemek istedim).

Dosya Ekleri

• technopat konu 1.JPG
    technopat konu 1.JPG
    27,2 KB · Görüntüleme: 29
  • resim_2023-07-09_013300529.png
    resim_2023-07-09_013300529.png
    180,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, üstüne 2 destek talebinde bulunduğum ancak Steam'in birisi Türkçe birisi İngilizce olmak üzere iki dilde yoğunluktan dolayı diye yanıt vermesi üzerine sorunumu da bir türlü çözemeyince buraya yazmak istedim.

Tabii ki buradaki hiç kimse yetkili değil. Sorunumu birebir çözmesini beklemiyorum. Sadece 4-5 gündür bu sorun düzeltmeye çalışıyorum ve ne yaptıysam olmuyor. Silahı ölü fıyatına bile satmayı denedim yine de bir türlü satamadım. Ben de burada belki daha önce karşılaşan vardır diye yazmaya karar verdim.

İsterseniz konumu anlatmaya başlayayım; ekteki "stattrak™ AWP | phobos (fabrikadan yeni çıkmış)" etiketli silahı yaklaşık 4 gün önce hemen satılsın diye en düşük listelemeden 20TL daha ucuza koymuştum. Yaklaşık 4-5 saat sonunda satılmadığını görünce dedim ki acaba neden satılmıyor (gayet normal bir durum ama genelde ucuza koyduğum eşyalar satılıyordu). Sonra silahın piyasasına bakmak için bir daha girdim bırakın silahın ucuzlamasını silaha zam bile gelmişti. Ben de satıştan kaldırıp biraz daha pahalıya satmayı denedim tekrardan (hâla satılmamış bari satılınca düşük fiyata gitmesin diye). Bu böyle böyle devam ederken yaklaşık 2 gün önceye kadar silahı ilk satışa koymaya çalıştığım fiyatından 50TL daha pahalandığını gördüm haliyle biraz daha zam yapmak istedim (her listelememde 5 saatten fazla beklemişimdir). Acaba hesabımda bir sorun mu var diye envanterimdeki bir kasayı satmayı denedim ve kasayı satışa koyduğum süreden maksimum 10 saniye sonra satıldığını görünce nerede yanlış yapıyorum diye sorgulamaya başladım ve bir arkadaşıma silahın ismini yollayarak "satış listelemelerinde benim listelememi görebiliyor musun" diye sorduğumda göremediğini söyledi. Yani bunun anlamı o arkadaşım bir alıcı olarak silahı almak isteseydi silahı alamayacağıydı.

Neyse, destek talebi yolladım falan, silahı bir daha en düşük fiyatı 260TL olmasına rağmen 190TL'ye koydum. 3-4 saat süre geçtikten sonra bu da satılmayınca bari ölü fiyatına gitmesin diye tekrar iptal ettim ve Steam destek istediğim yardımı sağlayamayınca belki çözüm üretebilecek olur diye konu açma gereği duydum.

Aslında anlattıklarımdan yapılabilecek en mantıklı çıkarım yoğunluk ama orada da anlamadığım şey şunlar:
1- neden listelemeye koyduğum kasa satılırken koyduğum silah satılmıyor?
2- neden benden sonra listeleme oluşturanların silahı satılırken benimki satılmıyor?
3- neden ben daha ucuza listeleme yapmama rağmen daha pahalı olanlar satılıyor?
4- neden satış listelemelerinde silahım bende listelenmiş olarak gözükürken başkalarında gözükmüyor?

Ayrıca Steam desteğin bana verdiği yanıt "satmaya çalıştığınız ürünün satış listelemelerinizde gözükmesi yoğunluktan dolayı uzun zaman alabilir" iken ben böyle bir durum yaşamadım, benim yaşadığım durum silahın bende satış listelemelerimde gözükmesi ancak diğer kullanıcılarda gözükmemesi. Şu anda da silah hâla satışta (göremeyecek olsanız bile) girip kontrol edebilirsiniz.

Kısaca başlıktaki soruyu soruyorum. Buraya kadar okuyan herkese teşekkürler. Cevap vermesi zor bir konu oldu. En ufak bir fikriniz varsa yazabilirsiniz (günlere vs. çok takılmanıza gerek yok detay olsun diye eklemek istedim).

Aynı sorunu bende yaşıyorum şu sıralar muhtemel olarak kumar sitesinin botları yüzündendir diye düşünüyorum. Aynı anda birçok ürüne satın alma teklifi gelince pazar laglanmış hatta bozulmuş olabilir.

Geri
Yukarı