PC 2-3 Saat Açık Bırakınca Kendiliğinden Kapanıyor

Mertcan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkeze merhaba. Aldığım exper PC'de pc 2-3 saat acık bıraktığımda 1-2 saat hiç ellemezsem -mesela dışarı çıkarsam- geldiğimde kapalı buluyorum. Eve geldiğimde kapalı oluyor. Açma tuşuna yani güç tuşuna bastığımda hiç beklemeden direk kaldığım yerden devam ediyor ve işlemler aynı hızda devam ediyor. Kapalıyken de devam ediyor. Kapalı yani uyku modundayken kasada 1 ışık dahi yanmıo. Fişi çekilmiş gibi. Bu nası oluyor zararlı bişey mi ?

PC Özellikleri:

• İntel Core İ3 3220
  • HD7850 Sapphire
  • 8 GB 1600 MHz Ram

Kendi kendinle çelişiyorsun. Kapalıyken devam mı ediyor, yoksa kapalıyken ara mı veriyor? Bu dediğin gayet normal bir şey ve yıllardır her PC'de olan bir özellik. PC belli bir süre kullanmayınca uykuya dalar. Güç tuşuna basınca da uyanıp kaldığı yerden devam eder.

Hmm tamam teşekkür ederim.Eski pcmde böyle birşey yoktu o toplama pcydi.Bana kapalıyken devam ediyo gibi geldi ama.Sonuçta kapanıyor pc ben zannediyordumki bir ışık felan yanar.Birde Pcye cd takınca yüklemeye baslayınca aşırı ses çıkıyor neden ?

Tamam teşekkürler. Peki ben PC'ye CD takınca çok ses çıkması ama sıcaklığın düşük olması yani ısınmadığı halde aşırı ses vermesi neden ?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı