PC Kendiliğinden Kapanıyor

kadirk06

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim sorum şu. Eski sistemime yeni bir ekran kartı aldım ama kartı takmadan önce PC kapanmaya başladı. Baktım ki ekran kartı ısınıyor neyse değiştireceğim zaten dedim ve değiştirdim. Bugün televizyona bağladım bilgisayarı yaklaşık 5-10 dakika geçti kapandı. Sorun ne olabilir? Bir şeyler ısındığı için sistem kendini korumaya alıyor diye düşünüyorum.
Sistem:
  • MSI GT 1030 Aero ITX
  • Athlon 64 X2 4200+
  • Asus M2N
  • Zalman ZM-500LE
  • 2x2 DDR2 Kingston RAM
Teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin ısınıyor olabilir. Bilgisayar açıldığında BİOS ekranına girip sıcaklıkları paylaşırsan yardımcı olabilirim.

Aida64 veya sıcaklıkları gösteren bir program açıp sıcaklıklara bakarak ne zaman kapandığını bize söylersen çok daha iyi olur. Belki de yüksek güç isteğinde psu yetmiyor olabilir. Ya da televizyon çözünürlüğünden kaynaklı sistemdeki ısınma neden olabilir.

Aida64 ile sıcaklıklara baktım normal görüküyordu kasanın içini açtım işlemcinin etrafını elektrikli süpürge ile aldım ne hikmetse düzeldi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı