Çözüldü PC açıkken fişi çekildi, görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MusaPlat

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar açıkken yanlışlıkla fiş çekildi. Hemen ardından açmaya çalıştım. Klavye ve mouse HDD ışıkları yanıyor bilgisayar çalışıyordu ancak görüntü gelmiyordu. Daha sonra kapatıp açtım birkaç kez bu sefer de mouse klavye HDD ışıkları Wireless cihazı ışığı vs tamamen gitti ancak kasa fanı içerisi normal çalışıyor. BIOS pilini söküp taktım RAM soketin yerini değiştirdim işe yaramadı. Sistem SSD'ye kurulu bu arada. HDD ışığı kasa önünde yanan kırmızı yanıp sönen ışık sanırım hep sönük yardım eder misiniz? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorun halloldu. Bilgisayarcı RAM ve ekran kartının soketini ve kendisini tiner gibi kokan bir şeyle temizledi daha sonra düzeldi. Statik bir şeyler olmuş herhalde elektrik gitmesinden dolayı. İlginiz için teşekkürler.
♣ O zaman anakart yanma ihtimalinden uzaklaşıp başka sorunlara yönelinmeli. PSU'yu kontrol edebilirsiniz. Veya PSU kablolarından birinin ufak elektrik atlaması,kaçağı gibi bir kararma arayın.Başka deneyebileceğiniz bir anakartınız var ise harici OEM donanımları tek tek kontrol ederek hangisinin arızaya sebep olduğunu bulabilirsiniz.
» Birde tam sorun anakarta elektrik geliyor işlemcinin fanı / Ekran kartının fanı / HDD / falan çalışıyor ve ekrana görüntü gelmiyor mu ?
Eğer durum buysa kesinlikle işlemci ile alakalı bir sorundur. Genellikle aşırı ısınma/macunun kalınlığı/CPU Fanının doğru yerleştirilmemesi genel sorundur.

Bilgisayarın içindeki her şey çalışıyor içindeki parçaların ışığı yanıyor fanlar dönüyor ancak klavye mouse gibi şeylerin ışıkları yanmıyor USB'den telefonum şarj oluyor ama. Ekrana görüntü gelmiyor. Ön panelde altında silindir şeklinde işaret olan ışık (sanırım HDD ışığı) oda yanmıyor. Sorun şu fiş çekildikten sonra açtığımda görüntü gelmiyordu ama mouse klavye HDD ışığı vs ışıkları yanıyordu. Ben görüntü gelmeyince yeniden başlatıp durdum bu sefer o ışıklarda gitti.

Ben de çekmiştim fişini görüntü gelmedi. Ekran kartım gitmişti.

Ancak USB ye telefonumu ön panelden de, direkt ana kartada bağlasam şarj ediyor bunun sebebi nedir.
Hocam USB'ye(2.0 olduğunu farz ediyorum) 4 adet hat gider. Bu hatlardan birisi 5V DC, birisi Graund (-) diğerleri de cihazın istemine göre komut yollayan yollar. Klavyenizin ve farenizin belki de ışıklarının yanmama sebebi komut yollayacak yolların devre dışı kalması olabilir.

Hocam USB'ye(2.0 olduğunu farz ediyorum) 4 adet hat gider. Bu hatlardan birisi 5V DC, birisi Graund (-) diğerleri de cihazın istemine göre komut yollayan yollar. Klavyenizin ve farenizin belki de ışıklarının yanmama sebebi komut yollayacak yolların devre dışı kalması olabilir.
Bütün USB çıkışlar telefonu şarj ediyor ancak hiçbiri klavye mouse vs çalıştırmıyor. İlginç ki wireless adaptörünün de ışığı yanmıyor, ilk elektrik gittiğinde hepsinin ışığı yanıyordu kapatıp açıp durdum ışıkları gitti.

BIOS'u sıfırladıysanız BIOS ayarları içinde Klavye-Mouse PC açılmadan çalışmasın ayarı var onu sıfırlamış olabilir. Bir arkadaşın PC'ye format atarken başıma gelmişti. BIOS ayarlarında klavye ve mouse ile ilgilibirayar var zaten onu kontrol edin.

Aynı sıkıntı var bende de konu açtım pek yorum gelmedi dediğiniz doğru olabilir ama ekrana görüntü gelmiyor nasıl anlayacağız hangi tuşa basmamız gerek bilmiyorum. BIOS recovery diye bir şey gördüm Google'da kasa kapalı iken tuş kombinasyonu yapınca ekran geliyormuş vs anakartım MSİ Gaming 970. Yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar sorun halloldu. Bilgisayarcı RAM ve ekran kartının soketini ve kendisini tiner gibi kokan bir şeyle temizledi daha sonra düzeldi. Statik bir şeyler olmuş herhalde elektrik gitmesinden dolayı. İlginiz için teşekkürler.

Çözüm
Benim de ekran kartı gümledi yenisini almak gerekiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı