PC açıldığında %100 disk kullanımı sorunu

Cem Argun

Hectopat
Herkese merhabalar yeni bilgisayar aldım. 6 ay önce hard disk açıldıktan sonra görev yöneticisi bölümünden baktığımda %100 çalışıyor olarak gözüküyor. Etkinlik süresi de %100 oluyor sonra %2'lere kadar iniyor. Mesela Shadow Tomb Raider oynadıktan sonra da bir müddet böyle kalıyor bu normal bir durum mu?

1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz sadece HDD kurulu ise bu durum normaldir. Fakat SSD alarak bu durumu çözebilirsiniz. Günümüz oyunlar veya uygulamalar için HDD okuma ve yazma hızı yetişemiyor.

Hepinize çok teşekkür ederim yorumlar için Aklımda zaten en kısa zamanda geçicem SSD'ye hatta konu bile açmıştım hangisi uygun olur diye teşekkürler herkese.
Bilgisayarınız açılırken kaç program başlıyor

Fazla bir Program yok Eset,İdm gibi programlar başlangıçta çalışıyor ayrıntılı olarak mı sordun Görev yöneticisinde hemen Resim atım

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    26,1 KB · Görüntüleme: 40
Eğer bilgisayar başlangıcında fazla uygulama çalışıyorsa onunda etkisi olabilir diye düşünüp sormuştum bu arada bana göre idm başlangıçta çalıştırmayın bence çünkü Eset gibi pek önemli program değil hem bilgisayar açılış süresini etkiler hem sisteme fazla yük ve bilgisayarınız dizüstü ise pil enerji az harcar benim fikrim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı