PC açıldığında ekran siyah olma sorunu

Dark Kebab

Hectopat
Daha fazla  
Açma tuşuna bastığımda monitör siyah oluyor ve monitörün ışığı yanıp sönüyor. Bazı günler bir kaç saat beklediğimde açılıyor ama çok nadir bir durum. Farklı monitörle denedim o monitörde çalışmadı. Sıkıntı ne olabilir? Bugün PC'in açıldığı nadir günlerden biri. Yaklaşık 1 aydır böyle.

PSU'mun modelini ve Watt'ını bilmiyorum.Nasıl öğrenebilirim. Diğer özellikler şöyle:
CPU: i3 550
GPU: HD 5450
RAM:4 GB (sanırım 1333 MHz)
Anakart: Pegatron Ipmıp rev 1
HDD: WD 1 TB Blue

Sorun devam ediyor ayrıca artık bilgisayarımı açtıktan bir süre sonra kendini beklemeye alıyor. Yardımcı olur musunuz?

PSU'mun modelini ve Watt'ını bilmiyorum.Nasıl öğrenebilirim. Diğer özellikler şöyle:
CPU: i3 550
GPU: HD 5450
RAM:4 GB (sanırım 1333 MHz)
Anakart: Pegatron Ipmıp rev 1
HDD: WD 1 TB Blue

Sorun devam ediyor ayrıca artık bilgisayarımı açtıktan bir süre sonra kendini beklemeye alıyor. Yardımcı olur musunuz?
Kasa içini açın RAM'leri çıkartın ve iyice selpak ile temizleyin %65 ihtimalle sorun düzelecektir. Çünkü benzer bir sorun arkadaşımda vardı kasasını açıp aynen bu işlemi yapmıştım düzelmişti denemenizi tavsiye ediyorum şiddetle.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı