İnternet dolandırıcılığı mağduru: Tedirginlik ve güvenlik endişesi

zevzek12

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar, ben bir emlak sitesi uzerinden yuklu bir miktar diyebilecegimiz sekilde dolandirildim. Suc duyurunda bulundum. Nedense icim icimi yiyor. Ellerine kardesimin ad, soyad ve T.C. Kimlik numarasi benim ise ad, soyad, telefon numarasi ve IBAN numaram gecti. Bu bilgilerle dolandiricilar neler yapabilir? Sordugum polisler ve avukatlar pek bir şey yapilamayacagini soyledi ama yine de korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun. Sakin olunuz. Polis ve avukatlar pek bir şey yapılamaz diyorsa hangi sıfatta birisinden nasıl bir cevap bekliyorsunuz?

Siz suç duyurunuzu sıkı bir şekilde takip edin. Gerekirse adliyeyi ziyaret edip savcısıyla görüşün, takipte olduğunuzu bildirin. Yapabileceğiniz herhangi bir husus olup olmadığını sorun. Takibi daha ciddi yapmak için dosyanıza bir avukat atamayı değerlendirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun. Sakin olunuz. Polis ve avukatlar pek bir şey yapılamaz diyorsa hangi sıfatta birisinden nasıl bir cevap bekliyorsunuz?

Siz suç duyurunuzu sıkı bir şekilde takip edin. Gerekirse adliyeyi ziyaret edip savcısıyla görüşün, takipte olduğunuzu bildirin. Yapabileceğiniz herhangi bir husus olup olmadığını sorun. Takibi daha ciddi yapmak için dosyanıza bir avukat atamayı değerlendirin.
Tesekkur ederim, ne bileyim internette okudukca iyice paranoyak oluyorum sanirim. O yuzden sizlere de sormak istedim burda.

Bu bilgiler zaten herkesin elinde mevcut bu kadar takmayın bence birşey olmaz.
Bunu biliyorum ama hani bu insanlar direk kotu niyetli/ dolandirici ya bu bilgiler onlarin baska turlu dolandiricikta isine yarar mi?

Tesekkur ederim, ne bileyim internette okudukca iyice paranoyak oluyorum sanirim. O yuzden sizlere de sormak istedim burda.

Bunu biliyorum ama hani bu insanlar direk kotu niyetli/ dolandirici ya bu bilgiler onlarin baska turlu dolandiricikta isine yarar mi?
Birşey yapamaz iban bilginizide para göndermek için kullanabilir en fazla.

Geri
Yukarı