PC açıldıktan kısa bir süre sonra ekran gidiyor

MERT BATU

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an onboardayım az once ekran kartını taktım aşırı ısınıyordu kendim ek fan taktım ve şöyle bir şey oluyor; ekran kartından başlattığım zaman BIOS'a kadar geliyorum daha sonrasında goruntu gidiyor sadece goruntu gidiyor. PC kapanmıyor sebebi nedir?

Ekran kartı: AMD Radeon HD 7350.
İşlemci: Intel Core i5 3470.

Ek fan takılmış ise geriye iki ihtimal kaldı. Rindane'nin dediği gibi termal macun ya da başka parçada sorun var. Termal macunu yenileyip tekrar deneyin.

(Eğer termal macunu yeniledikten sonra düzgün bir şekilde çalışır ise Rindane'nin mesajını çözüm olarak işaretleyin lütfen.)

Termal macunun özelliği bitmiş olabilir hocam bi kontrol edebilir misiniz?
Ek fan takılmış ise geriye iki ihtimal kaldı. Rindane'nin dediği gibi termal macun ya da başka parçada sorun var. Termal macunu yenileyip tekrar deneyin.

(Eğer termal macunu yeniledikten sonra düzgün bir şekilde çalışır ise Rindane'nin mesajını çözüm olarak işaretleyin lütfen.)
hocam konu sahibi ile arkadaşım bizzat termal macunu ben sürdüm ancak şöyle bir sorun var ekran kartı bloğuna (ekran kartı pasif soğutma) ısı gitmiyor yani blok ısınmıyor chipset içinde kalıyor isi fan bile taksak ısıyı almıyor şahsi düşüncem 90 derece gibi ısılarda sorun olmasın diye kartı kapatıyor bilgisayar.

hocam konu sahibi ile arkadaşım bizzat termal macunu ben sürdüm ancak şöyle bir sorun var ekran kartı bloğuna (ekran kartı pasif soğutma) ısı gitmiyor yani blok ısınmıyor chipset içinde kalıyor isi fan bile taksak ısıyı almıyor şahsi düşüncem 90 derece gibi ısılarda sorun olmasın diye kartı kapatıyor bilgisayar.
Chipset içinde kalıyor ise parçalarda yamulma falan mı var bi kontrol eder misiniz? Yani normald direk o blok ısınması lazım fan da bloğu soğutması lazım..

Chipset içinde kalıyor ise parçalarda yamulma falan mı var bir kontrol eder misiniz? Yani normald direk o blok ısınması lazım fan da bloğu soğutması lazım.

Bende öyle düşünüyorum görünürde bir sıkıntı yok blok tamamen Chipset'e değiyor ama ısınmıyor bu yüzden fanda bir işe yaramıyor ısı olduğu gibi Chipset'in içinde kalıyor 90 derece oluyor kart.

Bende öyle düşünüyorum görünürde bir sıkıntı yok blok tamamen Chipset'e değiyor ama ısınmıyor bu yüzden fanda bir işe yaramıyor ısı olduğu gibi Chipset'in içinde kalıyor 90 derece oluyor kart.
Hocam termal macunda bir sorun olabilir mi? Termal macunun amacı öyle boşlukları doldurmak için. Sürme şekliniz nasıl? Yayarak mı sürüyorsunuz yoksa bir tane nokta bırakıp parçaları mı birleştiriyorsunuz?

Hocam termal macunda bir sorun olabilir mi? Termal macunun amacı öyle boşlukları doldurmak için. Sürme şekliniz nasıl? Yayarak mı sürüyorsunuz yoksa bir tane nokta bırakıp parçaları mı birleştiriyorsunuz?

Hocam termal macunda sorun oldğunu sanmıyorum kendi ekran kartıma ve işlemcimede yaptım. Nokta olarak bırakıyorum sonra bloğu bastırıyorum bugüne kadar hep öyle yaptım bir problem olmadı ancak arkadaşımda böyle bir sorun var sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı