PC Açılırken 1 Uzun 3 Kısa Bip Sesi

emrecz

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle bu hatayı geçen hafta Çarşamba günü bilgisayar CPU'sunu aşırı yoran bir işlemden sonra almaya başladım. Bilenler vardır ansys'e işlem çözümü için PC'yi bıraktım ve işlem tamamlandı. Ansys işlemciyi o kadar yordu ki fan sesi öteki odadan rahat duyuluyordu (AMD FX 6350). Neyse işlem tamamlandı ve normal bir şekilde PC'yi kapadım. Ertesi sabah açmayı denediğimde 1 uzun 3 kısa bip sesi aldım. Sesi aldım ama belirtmekte fayda var, anakart birkaç gündür CPU fanın yeterli dönmediği gibi hatalar veriyordu. Her şey normal gözüküyordu halbuki? BIOS pilini değiştirdi,m işlemci macununu yeniledim, fanını temizledim ekran kartının dış kısmını temizledim, macununa dokunmadım ama bir güzel hallettim fakat nafile yine aynı hata. Forumlarda bunun ekran kartından geldiğini söyleyenler var fakat ekran kartıyla ilgili bir durum olmamıştı ve GPU'ya güç gittiğini gösteren yeşil ışık da yanıyor. Arkadaşlar ben anlamadım işlemci fanından dolayı böyle bir hata alır mıyım yoksa bu kesin ekran kartıyla ilgili bir durum mu?

Bugün ekran kartının macununu yeniledim temizledim vs. ikindiye doğru kartı taktım yine aynı problemi vermişti, sonra güç kablosuyla hafif oynadım bir baktım güç kablosu tam oturmuş gibi oldu. Sonra çalıştırdım 1 uzun 3 kısa bip sesi gitti fakat tek bip sesi kaldı. Az işim vardı çıktım dışarı gelince hallederim diye az önce baktım yine aynı problem, güç kablosuyla da oynadım ama nafile yine o kabusum olan ses. Bir öneriniz varsa Vatan'a gitmeden tavsiyelerinizi bekliyorum dostlar.

WhatsApp Image 2019-05-29 at 21.43.59 (1).jpeg
WhatsApp Image 2019-05-29 at 21.43.59 (2).jpeg
WhatsApp Image 2019-05-29 at 21.43.59.jpeg
WhatsApp Image 2019-05-29 at 21.44.00.jpeg

1 uzun 3 kısa Ekran kartı arızasını işaret etmek için yapıldığına göre, Büyük ihtimal ekran kartını çok zorladın ve arızalandı, garantisi varsa vatan'a gidip derdini anlatabilirsin

1 uzun 3 kısa Ekran kartı arızasını işaret etmek için yapıldığına göre, Büyük ihtimal ekran kartını çok zorladın ve arızalandı, garantisi varsa vatan'a gidip derdini anlatabilirsin
herhangi bir yanma durumunda ürünün komple yenilenmesi mi gerekir acaba yoksa tamir edilebilir mi ben açıp baktığımda herhangi bir yanma göremedim oysa
edit: gtx1050 ti denedim aynı slotta çalıştı. Büyük ihtimal ekran kartında problem. Ama nerede bir türlü çözemedim içini açtım baktım yok neyse gelişmeleri, eğer gözden kaçırdığım bir nokta varsa buraya tekrar yazacağım

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 399362
Kardeşim asus strix z390-h kullanma klavuzunu okurken farketttim aklıma sen geldin belki işine yarar
gerçekten aklıma sen geldin demen bile beni ne kadar mutlu etti çok teşekkür ederim :) . Kasayı bugün aldım tamirciden; evde hata veren bilgisayar tamircide çıt çıkarmamış adam dedi ki kardeşim sen bunu bana getirdin ama hiçbir şeyi yok açıyorum ses yok çıt yok. üsteledim birkaç kere dedim abi bak yapıyordu emin misin falan gittim oraya harbiden de problem yok nasıl oldu bilmiyorum ama sorun kendiliğinden çözüldü gibi :D

bu arada bu paylaştığınız resim ileride birçoklarının işine yarayacaktır hemen pinlerden şüphe etmeye gerek yokmuş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı