PC Açılırken Siyah Ekran Veriyor

Formatı kurdun mu?
Bilgisayarı sıfırlamak için seçtim bütün verileri kaldırı (başlangıç onarım menüsünden). Sıfırlanırken sorun çıkmadı ama windowsu yeniden yüklerken bilgisayar eski haline döndü (siyah ekran vesaire yukarıda anlattım). Ben de güç düğmesinden kapatıp yeniden açtım bilgisayar onarmaya erişebilmek için ancak bu sefer de windowsun simgesinin altında "Hazırlanıyor" dedi ve bir süre sonra şu hatayı verdi:
Bilgisayar beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı veya beklenmeyen bir hatayla karşılaştı. Windows yüklemesi devam edemiyor. Windowsu yüklemek için bilgisayarı yeniden başlatmak üzere "Tamam"a tıklayın.
Tıkladığımdaysa aynı hatayı vermeye devam etti. SSD söküp taktım hala aynı.

Yok. Oradan atılmaz. Bilmiyor iseniz siz format atmayın.
Pekala. Yardımınız için teşekkürler yarın bilgisayarcıya götüreceğim o zaman başka çaresi yok :D
Evet arkadaşlar sorunu çözdüm. ("Bilgisayar beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı veya beklenmeyen bir hatayla karşılaştı. Windows yüklemesi devam edemiyor. Windowsu yüklemek için bilgisayarı yeniden başlatmak üzere "Tamam"a tıklayın." mevzusunu. Büyük ihtimal konunun açıldığı zamanki sorun olan siyah ekran sorunu ise şu yaptığım yöntem veya formatla giderilmiştir: Önce yapabiliyorsanız bilgisayarınızın bataryasını çıkarınız. Eğer bunu yapamazsanız da pilin bitmesini bekleyin. Tamamen boşaldığından emin olmak için 1 gün bekleyebilirsiniz şahsen ben 1 saat bekledim. Daha sonra bilgisayarınıza bir usb takın ve güç düğmesine 40-50 saniye kadar basılı tutun. Bu sayede devrede birikmiş olan statik elektrik geçirilmiş oluyor. Eğer bu işe yaramadıysa formatı, o da işe yaramazsa artık ssdyi veya hddyi bilen birine gösterip başka bir pcde test edin.) Sorunun nedeni güncelleme esnasında veya windows yüklenirken bilgisayarın kapatılması veya yeniden başlatılması. Eğer bilgisayarınız w10 değil ise yöntem daha basit bunu araştırıp bulabilirsiniz. W10 ise dosyalarınıza güle güle diyebilirsiniz :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı