PC açılıyor fakat siyah ekranda kalıyor

Daha fazla  
Bugün bilgisayarımın üst fanlarından aşırı ses geldiği için bilgisayarımı açıp, el hava kompresörü ile içini temizledim. Ardından bilgisayarımın tüm bağlantılarını yapıp, bilgisayarımı başlattım. Klavye ve mouse ışıkları, bilgisayar kasası ışıkları dahi her şey çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. RAM'ları çıkartıp slotlarını değiştirdim, BIOS pilini çıkartıp taktım fakat hiçbir şey değişmedi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasaya gelen gücü kesin. Bu işlemden sonra sistemi başlattığınız power tuşuna arka arkaya 5-6 defa basarak statik elektrik boşaltın. Bellekleri tekrar doğru yerlerine, sağlam şekilde oturtup sistemi tekrar çalıştırmayı deneyin
Statik elektrik boşaltma işlemini tekrar yapmayı da deneyin.

Genellikle RAM'lar düzgün oturmadığı veya temassızlık yaptığı için böyle bir sorun oluşur. Tabii ki her şey normal monte edildiyse. @yagiz123123 arkadaşın dediği gibi RAM'lerin bakır kısmını silgi ile temizleyin. Onun dışında, tekrar ekran kartının harici güç girişi var ise takılı olduğunu konrtol edin, birde ekran kartını sökerek on-board olarak görüntü almayı deneyin. Termal macun yenilediyseniz işlemcinin pimlerine temas edip etmediğini kontrol ediniz. Tüm kabloların girişlerini gözünüzden kaçmış mı diye tekrardan kontrol ediniz. Bu işlemleri güç kablosunu sökük vaziyette yapıp son olarak anakartın kondansatörlerinde depolanan elektriği boşalmak için güç tuşuna 5 6 kez basın ve bios pilini çıkartıp orada bulunan + ve - pimleri birbirine iletken bir cımbız gibi nesne ile kısa devre yapın. Başka da görüntü vermeye engel olacak bir sorun olacağını düşünmüyorum.

RAM'leri çıkartıp silgi ile nazikçe silip, gözlük silme bezi ile hafifçe sildim. Power tuşuna kablosu çıkık bir şekilde 6x6 olmak üzere 5 dakika ara ile statik elektrik boşaltımı yapıp, RAM'leri ilk önce 1 tanesini takıp denedim, ardından çıkartıp başka slota diğerini takıp çalıştırdım son olarak ise 2sini de takıp çalıştırdım. Hiçbir gelişme yok.

Geri
Yukarı