GTX1660S sistem açılmıyor

Alperpro

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Toshiba
Ekran kartı
Gtx1660 SUPER
Anakart
Msi B450M A-Pro max
İşlemci
Ryzen 5 2600
Dostlar selam, PC mi 2 hafta önce Windows 11'e güncelledim. Bugüne kadar sorunsuz kullanıyordum ancak bugün dondu. Ben de kapattım ardından açtım fakat çözünürlük 800*600 yazıyor ve değiştirilemiyordu. Yeniden başlattım ve artık hiç açılmıyor, ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar selam, PC mi 2 hafta önce Windows 11'e güncelledim. Bugüne kadar sorunsuz kullanıyordum ancak bugün dondu. Ben de kapattım ardından açtım fakat çözünürlük 800*600 yazıyor ve değiştirilemiyordu. Yeniden başlattım ve artık hiç açılmıyor, ne yapmam gerekiyor?
Ekran kartınızla alakalı bir sorun var gibi gözüküyor. Eğer işlemciniz onboard destekliyorsa ona takın ve çalıştırmayı deneyin. Bu şekilde ekran kartında bir arıza olup olmadığını anlarsınız.

Artı -1 Eksi
2600'de entegre grafik yok. @penthaL

PC açılmıyor derken, hiç mi tepki vermiyor? Görüntü gelmiyorsa büyük ihtimalle ekran kartından. Çözünürlük sorunu olsaydı sadece sürücü problemi derdim.

BIOS pilini çıkartıp takabilirsiniz. Güç kaynaklı bir problem de olabilir.

2600'de entegre grafik yok. @penthaL

PC açılmıyor derken, hiç mi tepki vermiyor? Görüntü gelmiyorsa büyük ihtimalle ekran kartından. Çözünürlük sorunu olsaydı sadece sürücü problemi derdim.

BIOS pilini çıkartıp takabilirsiniz. Güç kaynaklı bir problem de olabilir.
İşlemciyi görmedim, işlemciniz destekliyorsa dedim zaten hocam. Sorun ekran kartındadır dediğim gibi o halde. Çünkü ilk aşamada çözünürlük değişmiş.

Ekran kartından olabilir sorun, başka ekran kartı var mı deneyebileceğin?

Dostlar bir ara kendiliğinden sorun ortadan kalkmıştı fakat şu aralar tekrarlamaya başladı ramlerime baktım herhangi bir sorum yok ekran kartım keza sorunsuz çalışıyor evdeki 2. bilgisayarlada kullandım bi sorun çıkmadı yani sorun nerde bulamıyorum bir türlü.
Pc yi açıyorum normal bir şekilde açılıyor ardından belki 1 saat belki 5 dakika sonra kendiliğinden kapanıyor ve tekrar açılmaya çalışıyor bazen açılıyor bazen açılmaya çalışırken kalıyor öyle ve kapatıp açtığımda bile açılmıyor tek çare bios pilini çıkar tak yapıyorum öyle açabiliyorum bazen o bile işe yaramıyor nerde ne sıkıntı var kafayı yemek üzereyim.

Geri
Yukarı