PC aniden donuyor ve tepki vermiyor

Birçok nedeni olabilir.Kasa ve işlemci fanını temizleyip bir daha deneyin.Isınmadan kaynaklı olabilir.Çözülmemişse format atıp tekrar deneyin.Bu da yardımcı olmamışsa HDD'nizi taratarak bad sector durumuna bakın.HDD'de sıkıntı görünüyorsa yenisiyle değiştirin.Bu da çare olmadıysa RAM'i başka bir sokete takarak deneyin.Tüm bu işlemlerden sonuç alamadıysanız teknik servise başvurun.

Birçok nedeni olabilir.Kasa ve işlemci fanını temizleyip bir daha deneyin.Isınmadan kaynaklı olabilir.Çözülmemişse format atıp tekrar deneyin.Bu da yardımcı olmamışsa HDD'nizi taratarak bad sector durumuna bakın.HDD'de sıkıntı görünüyorsa yenisiyle değiştirin.Bu da çare olmadıysa RAM'i başka bir sokete takarak deneyin.Tüm bu işlemlerden sonuç alamadıysanız teknik servise başvurun.
Hdd ve ssd'ye tarama yaptim problem gözükmedi. Şuan sorun psu yada ram'de gibi gözüküyor. Garantisi bitti bu arada pc ozellikleri şöyle; fx8300 , m5a97 evo 2.0 , anakart 8gb ram 1600 mhz , gtx 1060 6gb

UEFI desteği olan güncel sürümünü sitesinden indir. BIOS ayarlarından UEFI Mode Enable olduğundan emin ol. Tekrar dene.
Uefi format atmamistim şart mi uefi format

UEFI desteği olan güncel sürümünü sitesinden indir. BIOS ayarlarından UEFI Mode Enable olduğundan emin ol. Tekrar dene.
Memtest ile test ettim sorun cikmadi acaba baska neyde olabilir ya

RAM'leri test et hocam memtest ile.
Test ettim hocam sorun cikmadi

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı