PC bir anda 32 GB RAM'i %100 kullandı

rdvnslmz

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 7700 XT - i5 12400F - DDR4 32GB RAM
Anakart
H610m- B
İşlemci
i5 12400f
Herkese merhaba, 2 gün önce sıfır 2x16 32 GB RAM aldım herhangi bir sorun yoktu, şu anda da bir sorun yok ama yarım saat önce her şey normalken bir anda PC kastı ve baktığımda RAM 32 GB hepsini kullanıyor, sistemi yeniden başlattım düzeldi ama aklıma takıldı ve sormak istedim, sizce neden böyle bir şey oldu, bir sorun var mıdır?

Herkese merhaba, 2 gün önce sıfır 2x16 32 GB RAM aldım herhangi bir sorun yoktu, şu anda da bir sorun yok ama yarım saat önce her şey normalken bir anda PC kastı ve baktığımda RAM 32 GB hepsini kullanıyor, sistemi yeniden başlattım düzeldi ama aklıma takıldı ve sormak istedim, sizce neden böyle bir şey oldu, bir sorun var mıdır?

Zararlı yazılım olabilir. Kaspersky antivirüs programı ile virüs taraması yapmanızı öneririm.

Ne kullanıyordu o kadar RAM'i?

Yazılımsal olarak bir sorun ortaya çıkmış olabilir veya RAM'de küçük bir arıza da olabilir. Büyük ihtimalle virüs vs. değildir çünkü öyle olsaydı sürekli olarak kullanırdı ve yeniden başlatınca düzelmezdi ama yine de isterseniz Malwarebytes ve Kaspersky ile bir tam tarama yapıp silin.

Yazılımsal olarak bir sorun ortaya çıkmış olabilir veya RAM'de küçük bir arıza da olabilir. Büyük ihtimalle virüs vs. değildir çünkü öyle olsaydı sürekli olarak kullanırdı ve yeniden başlatınca düzelmezdi ama yine de isterseniz Malwarebytes ve Kaspersky ile bir tam tarama yapıp silin.
Norton kullanıyorum bir sorun çıkmadı taramada

Hocam Görev Yöneticisi gibi ilginç mekanlara girebilirsiniz .d

Şüpheli bir seyt varsa Kaspersky, Malwarebytes gibi antivirüsler ile tam tarama yaptırıp halledin.
Hocam o sırada ona bakmadım aklıma gelmedi. sorunu görünce direk yeniden başlattım

Neyin kullandığına bakmak gibi bir çılgınlık yapsaydınız keşke.
haklısınız hocam o anı görünce direk yeniden başlattım

Ne kullanıyordu o kadar RAM'i?
Görev yöneticisine bakmadan yeniden başlattım hocam orada hata yaptım bakmayarak.

Ramin sorunsuz çalıştığına yada sorunlu olduğuna dair bakabileceğim bir program var mı?

Hocam Görev Yöneticisi gibi ilginç mekanlara girebilirsiniz .d

Şüpheli bir şey varsa Kaspersky, Malwarebytes gibi antivirüsler ile tam tarama yaptırıp halledin.
hocam şuan görev yöneticinden bakıyorum herşey normal ama 10gb kullanıyor.

Neyin kullandığına bakmak gibi bir çılgınlık yapsaydınız keşke.
hocam şuan görev yöneticinden bakıyorum herşey normal ama 10gb kullanıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı