Çözüldü PC bir anda yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JettAgam

Centipat
Makaleler
5
Yer
Istanbul/Beyoğlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM : 8Gb (1x8)
İşlemci : Intel İ5-11400H 2.7gHz
SSD : Crucial 500GB (1x)
Ekran Kartı : RTX 3050Tİ 4GB ve İntel UHD Graphics 11th Gen
İşletim Sistemi : Windows 11 Home 64 bit Single Language
Hz : 144Hz
RAM
6GB RAM
SSD veya HDD modeli
256GB SSD
Ekran kartı
Intel HD Graphics 4000
İşlemci
Intel Pentium B960
Pcim bir anda yavaşladı. Nedenini bilmiyorum. Görev yöneticisinden baktığımda hiç bir problem yok. Son 2 günde neler yaptığımı yazıyorum :

Dün :

•Riot İstemcisi Indirildi
•LoL Indirildi
•TFT Indirildi
•Spotify Indirildi
•3D Aim Training Indirildi
•3D Aim Training Kaldırıldı
•Minecraft Java Indirildi
•BLOCKPOST Indirildi

Bugün :

•McOsu Indirildi
•Osu! Indirildi
•Osu! Kaldırıldı
•McOsu Kaldırıldı
•WarRock Kaldırıldı
•MilkChoco Indirildi
•Milk Choco Kaldırıldı

Bugün bir anda neler oldu? :

•Crusader Kings 2 Yanıt vermiyor
•Minecraft 30FPS verirken 5FPS bile vermemeye başladı + Launcherı çok geç açılıyor veya açılmıyor
•MilkChoco Açılıp 1sn sonra kapanıyor
•Modern Combat Versus Yükleme ekranında kalıyor
•ConWW3 Odaya girilmiyor

Gördüğünüz gibi Minecraft hariç hepsi steamden indirilenler. Sizce sorun steamden indirilenlerde olabilir mi?

Minecraft'ın kasmasının sebebini sistemimden kaynaklı olduğunu düşünüyorum (Java Sürüm).

Bu arada belirttiğim oyunlar hariç hiç bir sorun yok gibi duruyor. Bir ara LoL ve Roblox'u açıp deneyeceğim. Eğer onlarda problem yoksa muhtemelen sorun Steam'de.

Çözüm
Antivirüs taramasını bu sabah yapmıştım. Hiçbir problem çıkmamıştı. PC'de 150GB boş yer (HDD) var. Her oyunu silerken önce Shift+delete yapıp entera basıyorum. Ayrıca Steam'den de kaldır yapıyorum bu bilgisayara tıklayıp oyunun ismini yazıp dosyalarını da siliyorum. Yine de gerekli mi Wise Care?

Wise Care 365 gereksiz dosyaları kaldırma bölümü ve ayrı kategoride performans ayarları vardı onları yapıyordu isteğe bağlı isterseniz deneyin onun dışında direk sistemi yeniden başlatın hâlâ geçmesse aklıma formattan başka bir şey gelmiyor.
Roblox oynamayı denedim. Menüye geldi ama oyun farketmemeksizin hangi oyunu denersem deneyeyim o oyunun yükleme ekranında kalıyor.
Hocam Bi ara benim bilgisayarda sizin tarif ettiğiniz gibi yavaşlamıştı. Bilgisayarı kapatıp yeniden açın ve şifre girme yerinde yaklaşık 10 dakika hiç dokunmayın sonra bilgisayarı açıp yine masa üstünde 5 yada 10 dakika hiç dokunmayın sonra deneyin. Biraz saçma görünebilir ama bende hala işe yarıyor.

Hocam Bi ara benim bilgisayarda sizin tarif ettiğiniz gibi yavaşlamıştı. Bilgisayarı kapatıp yeniden açın ve şifre girme yerinde yaklaşık 10 dakika hiç dokunmayın sonra bilgisayarı açıp yine masa üstünde 5 yada 10 dakika hiç dokunmayın sonra deneyin. Biraz saçma görünebilir ama bende hala işe yarıyor.
Sorun çözüldü ama yine olursa deneyeceğim. Teşekkürler🤠

Geri
Yukarı