Bilgisayar bir anda yavaşladı

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Hiçbir şey yoktu, virüs girdiğinden şüpheleniyorum. Masaüstündeki klasörleri falan açınca ikonlar hemen gelmiyor, yüklenme ekranında duruyor sol üstte alttaki SS'de olduğu gibi. Evet dün birkaç korsan dosya indirmiştim ancak virüs taraması yaptım. Hepsi temizdi. Bilgisayar ile alakalı olması imkansız, bilgisayar yeni ve iyi bir sistem.

1709794629180.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 2134709

Diğerini yapıyorum hemen. Bu arada DL2'yi kapatınca o kasma hissi gitti ama bilgisayar hala çok yavaş, siteler falan acayip yavaş açılıyor.
OneDrive'nin o kadar RAM kullanması normal değil. Bilgisayarınızda OneDrive'yi kullanmıyorsanız ve ihtiyacınız yoksa ayarlar bölümünden yüklü uygulamalar ekranına gidip bilgisayarınızdan silin.
Diğerini de bekliyorum.

Kaspersky arkada virüs taraması yapıyor mu şu anda? Yapıyorsa bilgisayarı feci şekilde kastırıyordu sanırsam. Onu kapatıp bilgisayardaki akıcılığı kontrol eder misiniz?

Hayır yapmıyor, kapatıncada ek bir gelişme yaşamıyorum.

OneDrive'nin o kadar RAM kullanması normal değil. Bilgisayarınızda OneDrive'yi kullanmıyorsanız ve ihtiyacınız yoksa ayarlar bölümünden yüklü uygulamalar ekranına gidip bilgisayarınızdan silin.
Diğerini de bekliyorum.

Kaspersky arkada virüs taraması yapıyor mu şu anda? Yapıyorsa bilgisayarı feci şekilde kastırıyordu sanırsam. Onu kapatıp bilgisayardaki akıcılığı kontrol eder misiniz?
1709797147497.png

OneDrive silince dosya açtığımda yükleme ikonu gitti gibi, ancak hala çok yavaş açılıyor siteler. Ve donuyor arada bir.

Diğerini de bekliyorum.

Hayır yapmıyor, kapatınca da ek bir gelişme yaşamıyorum.

Eki Görüntüle 2134716

OneDrive silince dosya açtığımda yükleme ikonu gitti gibi, ancak hala çok yavaş açılıyor siteler. Ve donuyor arada bir.

Çok garip. İşlemcinizin değerleri ne durumda? Görev Yöneticisi'nden performans ekranına gelip CPU bölümünü atar mısınız?
Bu arada RAM'leriniz kaç MHz? Benim anakartımda RAM'ler 3200 MHz hızında çalışıyor ama BIOS üzerinden 1333 MHz yapınca donma feci derecede kaçınılmaz oluyordu.

Çok garip. İşlemcinizin değerleri ne durumda? Görev Yöneticisi'nden performans ekranına gelip CPU bölümünü atar mısınız?
Bu arada RAM'leriniz kaç MHz? Benim anakartımda RAM'ler 3200 MHz hızında çalışıyor ama BIOS üzerinden 1333 MHz yapınca donma feci derecede kaçınılmaz oluyordu.
3200 Olması lazım.
1709797433319.png

İnternete baktım belki problem oradadır diye onda da sıkıntı yok şu an.

Ekran kartı sürücüsünde güncelleme varmış onu yaptım, şu an kendine geldi gibi ama bir bakayım arada bir gidip geliyor çünkü.

Yine gitti hocam.

Bir gidiyor bir geliyor kendine bilgisayar. Sizde bir şey bulamadınız. Format atayim mi?

Bu arada RAM'leriniz kaç MHz? Benim anakartımda RAM'ler 3200 MHz hızında çalışıyor ama BIOS üzerinden 1333 MHz yapınca donma feci derecede kaçınılmaz oluyordu. N

3200 Olması lazım.Eki Görüntüle 2134718

Ekran kartı sürücüsünde güncelleme varmış onu yaptım, şu an kendine geldi gibi ama bir bakayım arada bir gidip geliyor çünkü.

Yine gitti hocam.

Bir gidiyor bir geliyor kendine bilgisayar. Sizde bir şey bulamadınız. Format atayim mi?
Anakartınız nedir?

ASUS ise BIOS ekranında Core Performance Boost diye bir seçenek vardı. Onu Auto seçeneğinden disable seçeneğine getirmeyi dener misin? İşe yarıyordu bazı durumlarda.

Hocam zaten disable olması lazım, BIOS ayarlarına bakmıştım.

ASUS ise BIOS ekranında Core Performance Boost diye bir seçenek vardı. Onu Auto seçeneğinden disable seçeneğine getirmeyi dener misin? İşe yarıyordu bazı durumlarda.

Sanırım cidden tek çare format, çözemememiz kötü oldu ya. Virüs yok, e neden yavaş o zaman bu bilgisayar.

Otomatikman disable olmuyor ki. Kendiliğinden Auto seçeneğiyle geliyor. Bir bak istiyorsan.

Şimdi baktım hocam, dediğim gibi formattan sonra BIOS ayarlarına girmiştim ben. Disable yapmışım.

Geri
Yukarı