PC birden kapanıp açılıyor

Monarchh

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2. kez oluyor PC açıldıktan birkaç dakika sonra birden kapanıp tekrar açılıyor fakat anakart kırmızı ışık yanıyor sonra güç düğmesine basılı tutup çektiğimde PC açılıyor kırmızı ışıkta sönüyor bunun sebebi nedir?

Hocam PC de bağlı olan tüm fan kablolarını çıkarıp dener misin? Çalışır ise dikkat et işlemcin direk ısınacaktır.

Ayrıca BIOS pilini çıkartıp bir süre bekleyip tekrar takıp denemenizi öneririm.

Hocam fişleri çekip bir süre bekledim. Şimdi taktım fişleri PC açıldı, risk almamak için normal kapattım PC'yi açıldığı gibi büyük ihtimalle evdeki prizle alakalı olabilir çünkü prizler topraklı değil üstüne çok yük binince evdeki sigorta da bazen atıyor.

Hocam fişleri çekip bir süre bekledim şimdi taktım fişleri PC açıldı, risk almamak için normal kapattım PC'yi açıldığı gibi büyük ihtimalle evdeki prizle alakalı olabilir çünkü prizler topraklı değil üstüne çok yük binince evdeki sigorta da bazen atıyor.

@!Alemdar! zaten PC ilk topladığımda direkt de her şeyin testini yaptım toplayalım birkaç ay oluyor zaten. Bunun sebebi dediğim gibi priz olabilir mi? Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam fişleri çekip bir süre bekledim şimdi taktım fişleri PC açıldı, risk almamak için normal kapattım PC'yi açıldığı gibi büyük ihtimalle evdeki prizle alakalı olabilir çünkü prizler topraklı değil üstüne çok yük binince evdeki sigorta da bazen atıyor.

@!Alemdar! zaten PC ilk topladığımda direk de her şeyin testini yaptım toplayalım birkaç ay oluyor zaten. Bunun sebebi dediğim gibi priz olabilir mi? Sebebi nedir?

Hocam dedğiniz gibi priz olabilir şalter filan attırıyorda dediniz bunlar normalde değil biraz uğraştırır ama farklı priz farklı odada deneyin isterseniz. Fikrim 2 ay önceki testlere çok güvenmemeniz teknolojik alet bu birden bir parçanız arzalanmış olabilir denemeden bilemeyiz maalesef oruç kafasıyla uzaktan aklıma bu kadar geliyor maalesef.

Geri
Yukarı