PC çalışırken bir anda kapandı

alfasyan

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım 3-4 saattir açıkken bir anda kapandı herhangi bir elektrik kesintisi dalgalanması vs gibi durumlar yaşanmadı. Tekrar açmayı denediğimde oturum şifresini girip masaüstünü gördükten 5-10 saniye sonra yeniden kapanıyordu. Bir süre bekledim güvenli modda açıp kurtarmayı denedim lakin çözüm olmadı. Bu arada güvenli modda kapanma sorunu yaşamadım. Üzerinde Windows 10 kurdum test etmek için Windows 10'da da böyle bir sıkıntı yaşamadım. Sorunun kaynağı ne olabilir? CPU sıcaklığını kontrol ediyordum sürekli maksimum 40-45 derecelere çıktı, sıvı soğutma kullandığım için CPU fan soketi de boşta herhangi bir gevşeme sorunu da olamaz.

Windows olay görüntüleyicisini güvenli moda çalıştırın ve herhangi bir kritik hata vermiş ise buraya yazın.

Ben sorduğumda yoktu düzenlemiş.

Sürücüleri vs kur her şeyi hallet OCCT ile 30 dakikalık power testi yap sistemdeki tüm parçaları max yükte çalıştıracak. 30 dakikanın sonunda kapanmazsa sorun yazılımsaldır diye düşünüyorum.
teşekkürler teste başlıyorum

Sıcaklıklara göz at.
1695416075616.png

bu noktalara sabitlendi sıcaklıklar

Muhtemelen hata çıkmayacaktır ama denemekte fayda var.
Sıcaklıklara göz at.
test bitti PC kapanmadı hatta yavaşlamadı bile sıcaklıklar ise yarım derece aşağı yarım derece yukarı ilettiğim gibi kaldı özetle sanırım Microsoft heyecansız hayatıma heyecan katmak istemiş 😀

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1953620
bu noktalara sabitlendi sıcaklıklar

test bitti PC kapanmadı hatta yavaşlamadı bile sıcaklıklar ise yarım derece aşağı yarım derece yukarı ilettiğim gibi kaldı özetle sanırım Microsoft heyecansız hayatıma heyecan katmak istemiş 😀
Sorun muhtemelen işletim sisteminde çünkü win 10 da böyle bir sıkıntı yaşamıyorsunuz win 11 e format atmayı deneyin.

Geri
Yukarı