RX 580 sistem bir anda kapandı

ftlX0

Kilopat
RAM
2x8 3200mhz gskill
SSD veya HDD modeli
240 GB ssd 1 tb hdd
Ekran kartı
Rx 580 8 gb
Anakart
Asus A320m-k
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Taktım çıkardım tepki yok anakarta güç gidiyor. İnternet ışığı falan yanıyor. Ama başlatmaya basınca direk tepki yok. Güç kablosuyla oynayınca cızz diye bir ses geliyor. Sizce PSU gitmiş olabilir mi? Gittiyse de bu durumun diğer parçalara bir zararı olur mu? Herhangi bir yanık kokusu da alamadım. Arıza başka ne olabilir diye tespit nasıl edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Taktım çıkardım tepki yok anakarta güç gidiyor. İnternet ışığı falan yanıyor. Ama başlatmaya basınca direk tepki yok. Güç kablosuyla oynayınca cızz diye bir ses geliyor. Sizce PSU gitmiş olabilir mi? Gittiyse de bu durumun diğer parçalara bir zararı olur mu? Herhangi bir yanık kokusu da alamadım. Arıza başka ne olabilir diye tespit nasıl edebilirim?

PSU'nun plastiği içeri doğru erimiş filan olabilir mi acaba PSU kaynaklı duruyor sisteminiz ne kadar eski?

Anakart veya PSU sorunu hangisi olduğunu tahmin edemiyorum isterseniz RAM slotlarının yerlerini değiştirip tekrar deneyin.

PSU modelini yazar mısınız?

PSU'nun plastiği içeri doğru erimiş filan olabilir mi acaba PSU kaynaklı duruyor sisteminiz ne kadar eski?

Anakart veya PSU sorunu hangisi olduğunu tahmin edemiyorum isterseniz RAM slotlarının yerlerini değiştirip tekrar deneyin.

PSU modelini yazar mısınız?
PSU 600w 80+ frisby kasa ile birlikte gelmişti beraber almıştım. Ramleri birazdan deneyeceğim. Sistemi alalı 3 yıl oldu.

Frisby marka işte hocam kasayla birlikteydi. Anakarta hasar geldi diyelim parçalara bir şey olur mu?

Hocam, Frisby marka PSU'lar tam anlamıyla çöp yazdığınız zaman görmemiştim.

%90 ihtimal ile PSU'nuz bozulmuştur diğer parçaları bozmamıştır umarım.

Farklı bir PSU ile deneyin bilgisayarınız açılacak mı açılmaz ise diğer parçalarınız da zarar görmüştür genelde anakart bozuluyor.

Hocam, Frisby marka PSU'lar tam anlamıyla çöp yazdığınız zaman görmemiştim.

%90 ihtimal ile PSU'nuz bozulmuştur diğer parçaları bozmamıştır umarım.

Farklı bir PSU ile deneyin bilgisayarınız açılacak mı açılmaz ise diğer parçalarınız da zarar görmüştür genelde anakart bozuluyor.
Ramleri deneyeyim mi ben şimdi o zaman madem psu sıkıntılı olabilir.

Geri
Yukarı