RX 580 sistem bir anda kapandı

ftlX0

Kilopat
RAM
2x8 3200mhz gskill
SSD veya HDD modeli
240 GB ssd 1 tb hdd
Ekran kartı
Rx 580 8 gb
Anakart
Asus A320m-k
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Taktım çıkardım tepki yok anakarta güç gidiyor. İnternet ışığı falan yanıyor. Ama başlatmaya basınca direk tepki yok. Güç kablosuyla oynayınca cızz diye bir ses geliyor. Sizce PSU gitmiş olabilir mi? Gittiyse de bu durumun diğer parçalara bir zararı olur mu? Herhangi bir yanık kokusu da alamadım. Arıza başka ne olabilir diye tespit nasıl edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, dua edin açılsın eğer açılır ise sizin yerinizde olsam PSU'yu hemen değiştirirdim
Hocam ramlerin yerini değiştirdim çalıştı ama cız sesleri arttı. Ve kablodan duman çıktı acilen kapattım.

Hocam ramlerin yerini değiştirdim çalıştı ama cız sesleri arttı. Ve kablodan duman çıktı acilen kapattım.
Yani ateşe doğru giderdi çıkartmasam. Şimdi bu yanma oldu parçalara bir şey olmuş mudur?

Hocam RAM'lerin yerini değiştirdim çalıştı ama cız sesleri arttı. Ve kablodan duman çıktı acilen kapattım.

Yani ateşe doğru giderdi çıkartmasam. Şimdi bu yanma oldu parçalara bir şey olmuş mudur?

Hocam, şanslısınız görüntü gitmeden kendiniz iyi ki kapatmısşınız, en azından diğer parçalarınız sorunlu değil PSU'nuzu değiştirin ortada başka sorun kalmaz güç kablosunu çektiniz umarım.

Hızlı kapattıysanız sorun olmamıştır diye düşünüyorum.

IMG_20230816_224115.jpg

Hocam, şanslısınız görüntü gitmeden kendiniz iyi ki kapatmısşınız, en azından diğer parçalarınız sorunlu değil PSU'nuzu değiştirin ortada başka sorun kalmaz güç kablosunu çektiniz umarım.

Hocam duman çıktı kıvılcım çıktı önce kaynağı kapattım. Sonra fişten çektim elime bezi aldığım gibi çıkarttım kabloyuda. Başka hiçbir şeyi ağlamamıştım PC'ye sadece güç kablosunu bağlamıştım.

Hocam duman çıktı kıvılcım çıktı önce kaynağı kapattım. Sonra fişten çektim elime bezi aldığım gibi çıkarttım kabloyuda. Başka hiçbir şeyi ağlamamıştım PC'ye sadece güç kablosunu bağlamıştım.

Eki Görüntüle 1905616

PSU değiştirin hocam ortada başka sorununuz yok, PSU'nuz bozuk olduğu için güç kablonuz yanmaya başlamış bir PSU alıp taktıktan sonra bilgisayarınız açılır diye düşünüyorum hızlı davranmışsınız.

Geri
Yukarı