PC çalışıyor fakat ekranda görüntü yok

EgE0000

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda bu sorun vardı ve çözmustum. Yani PC açılmıştı fakat sonrasında anakartı değiştirip farklı anakartta BIOS dahil geçirip denedim ve göruntu alamadım. Sonrasında eski anakartıma takıtıgımda tum bileşenleri taktım ve göruntu alamadım. YouTube'da onlarca video izledim ve çözume ulaşamadım. İşlemcimin arızalı olabileceginden şupheleniyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Açılmadığı yani boot etmediği anda anakartın üzerinde ışıklardan hangisi yanıyor? İşlemci, ram, ekran kartı ve boot olarak sıralanıyor yukarıdan aşağı doğru olarak?

Sistem parcalarini neler?
eski bir sistem amd phenom x4 b55 gf9600gt 4 gb ram 650w psu var

Açılmadığı yani boot etmediği anda anakartın üzerinde ışıklardan hangisi yanıyor? İşlemci, ram, ekran kartı ve boot olarak sıralanıyor yukarıdan aşağı doğru olarak?
sonradan taktıgım anakartta 4 led yanıyor fakat sorunlarla alakalı oldugunu duşunmuyorum çunku ramların altında 2 tane yanıyor ve işlemcinin altında 2 adet yanıyor fakat ramlerimin arızasız ve işlemviminde arızasız oldugnu biliyorum çunku aynı akşam actım pc yi fakat sonrasında anakartı degiştirdigim zaman bozuldu

eski bir sistem amd phenom x4 b55 gf9600gt 4 gb ram 650w psu var

sonradan taktıgım anakartta 4 led yanıyor fakat sorunlarla alakalı oldugunu duşunmuyorum çunku ramların altında 2 tane yanıyor ve işlemcinin altında 2 adet yanıyor fakat ramlerimin arızasız ve işlemviminde arızasız oldugnu biliyorum çunku aynı akşam actım pc yi fakat sonrasında anakartı degiştirdigim zaman bozuldu
4 led birden yanıyor görüntü de yoksa anakartta problem olabilir. Boot edemiyor sistemi demekki. Açılmıyor. Görüntü yok. Ama spesifik bir Debug Led yanıyorsa onun işaret ettiği parçada takılmış demektir. Şu anda durum ne?

4 led birden yanıyor görüntü de yoksa anakartta problem olabilir. Boot edemiyor sistemi demekki. Açılmıyor. Görüntü yok. Ama spesifik bir Debug Led yanıyorsa onun işaret ettiği parçada takılmış demektir. Şu anda durum ne?
iki anakarttada durum aynı çalışıyor fakat göruntu yok ne yapacagımı bilmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı