PC çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

Alperen Kosar

Hectopat
Bilgisayarımda 8 GB RAM vardı oyunlarda falan kasma oluyordu. Görev yöneticisinden baktığımda bilgisayarda hiçbir işlem yapılmamasına rağmen RAM'in yarısından çoğu kullanılıyordu. Ben de 16 GB RAM yapsam düzelir dedim. RAM'lerin sadece MHz'si farklıydı biri 2666 MHz aldığım RAM'in 3000 MHz araştırdım sıkıntı çıkmaz diyorlardı.
RAM'i taktığımda algılamadı BIOS'tan ayar yapmak lazımmış galiba. Onu denedim bu sefer 2'si de çalışmadı. Bilgisayar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Sorunun RAM'lerden olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini çıkarıp BIOS'u sıfırlayın. Yine olmazsa frekansı düşük olan RAM'i sistemden çıkartın.
Arkadaşın dediği gibi yapın fakat benim önerimde eskiden Stabil çalışan ram takılı kalsın üzerinde yani eski kullandığınız ram 8gb 2333mhz ise o takın ve bios pilini çıkarıp takarak biosu sıfırlayın.

Arkadaşın dediği gibi yapın fakat benim önerimde eskiden Stabil çalışan ram takılı kalsın üzerinde yani eski kullandığınız ram 8gb 2333mhz ise o takın ve bios pilini çıkarıp takarak biosu sıfırlayın.
dediğim gibi bios pilini çıkaramıyorum bende ilk onu düşündüm ama garantisi var acaba servise versem düzeltebilirlermi ?i

Boş bir mevzu yüzünden o kadar beklemenize gerek yok. Sorun yüksek ihtimal RAM'lerde. Denildiği gibi BIOS sıfırlayın ve RAM kombinasyonlarını deneyin.
şuanda yeni aldığım ramden umudu kestim ben onu çıkarttım iade etmeyi düşünüyorum yani 16 gb ram yapcam diye kendi ramimdende oldum büyük ihtimal yeni ram almam gerekecek

Geri
Yukarı