PC donuyor

Emirhaaan

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar ekranı bir anda donuyor ve uygulamalardan herhangi birine tıkladığımda hiçbir türlü kullanamıyorum. Ama aşagı başlat menüsü falan olsun tıklayınca oralar gözüküyor. Başlat menüsüne tıkladığımda kapat diyorum fakat hala kapatmıyor bilgisayarı en sonda güç kaynağından kapatmak durumunda kalıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bilgisayar ekranı bir anda donuyor ve uygulamalardan herhangi birine tıkladığımda hiçbir türlü kullanamıyorum. Ama aşagı başlat menüsü falan olsun tıklayınca oralar gözüküyor. Başlat menüsüne tıkladığımda kapat diyorum fakat hala kapatmıyor bilgisayarı en sonda güç kaynağından kapatmak durumunda kalıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kullandığın HDD veya SSD'den kaynaklanıyor büyük bir ihtimalle. CrystalDiskMark ile ölçüm yap aşırı düşük çıkarsa değiştirirsin. Okuma/Yazma hızı normal çıkarsa temiz kurulup yaparsın.

Kullandığın HDD veya SSD'den kaynaklanıyor büyük bir ihtimalle. CrystalDiskMark ile ölçüm yap aşırı düşük çıkarsa değiştirirsin. Okuma/Yazma hızı normal çıkarsa temiz kurulup yaparsın.
Hemen test edip bakıyorum.
Bilgisayarının özellikleri ne?Ve hangi işletim sistemini kullanıyorsun?
İşlemci: Ryzen 5 3500x
Ekran kartı : nvidia geforce gtx 970
anakart : asus b450m k 2
Win 10 pro kullanıyorum bu arada
Programı hangi değerlerde başlatmam gerekiyor peki bilgi verebilir misiniz ?

Kullandığım SSD SanDisk sdssdh3n-500G-G25 NVMe 500GB.
Testi oyun sonrası yaptığım için değerler belki böyle çıkmış olabilir.
Ve PC de sadece bir tane SSD var HDD yok sistem C de yüklü oyunları da D ye attım.
İki tane ekran görüntüsü atacağım değerler orada bakarsanız sevinirim.
Tekrardan teşekkürler.

Dosya Ekleri

• c diski.PNG
    c diski.PNG
    26,5 KB · Görüntüleme: 19
  • d diski.PNG
    d diski.PNG
    27,6 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı