Çözüldü PC DualShock 3'ü ses aygıtı olarak görüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Murdoc Niccals

Hectopat
Uzun süre önce, PS3'ümün oyun kolunu (DualShock 3), ScpToolkit programı aracılığıyla PC'me bağladım ve PC oyunlarımı güzelce DualShock 3 ile oynuyordum. Dün de PS3 koluyla oyun oynadım ve gece kapattım. Sabah tekrar açınca, oyun kolu çalışmıyordu ve PC'den ses gelmiyordu. Ayarları kurcaladım ve PS3 kolumun, Ses Aygıtı olarak gözüktüğünü gördüm. Yani sorun, PC'nin DualShock 3 ses aygıtı olarak görmesinden kaynaklanıyor. Düne kadar sorunsuzca oynarken bugün ne oldu hata vermeye başladı?

Aygıt ayarlarından oyun kolunu kaldırıp tekrar yükledim, ScpToolkit'i tekrar ayarladım, olmadı tekrar silip yükledim ama nafile. Oyun kolum 20170726905959 numaralı koduyla birlikte ses aygıtı olarak gözüküyor. DualShock 3'ü kablolu olarak kullanıyorum. Yani Wireless, Bluetooth ayarları gibi durum söz konusu bile olmasa yine baktım ama bulamadım. Ek olarak Xbox 360 Controller Emulator, Windows DS4 programlarını da denedim olmadı. Sürücüleri güncelledim ama maalesef bulamadım.

İnternette çok araştırsam da bu sorunu yaşayanlar olmuş ama çözüm bulanı göremediğim için buraya sormak istedim. Ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• 1111.png
    1111.png
    69,2 KB · Görüntüleme: 71
Çözüm
Umarım dediğin gibi kendi kendine düzelir. Yoksa denemediğim şey kalmadı bu konuda.
Nasıl yapıldığını sanırım çözdüm. En azından kendi Dualshock 3'ümü onarabildim. Umarım kalıcı çözümdür.

PC'de DualShock'u doğrudan tanımlayan bir program olmadığı için PS3 üzerinden onarmaya çalıştım. DualShock3'ü çalışmakta olan PS3'e bağladım ve bütün led ışıklar yansa da çalışmadı.

Arka arkaya reset atmaya başladım ve aynı anda PS butonuna basıp durdum. Birkaç kere böyle tekrarladıktan sonra PS3 üzerinde çalışmaya başladı. Sonra oyun kolunu PC'ye bağladım ve bu sefer onu ses cihazı değil, oyun kolu olarak görmeye başladı.
Uzun süre önce, PS3'ümün oyun kolunu (DualShock 3), ScpToolkit programı aracılığıyla PC'me bağladım ve PC oyunlarımı güzelce DualShock 3 ile oynuyordum. Dün de PS3 koluyla oyun oynadım ve gece kapattım. Sabah tekrar açınca, oyun kolu çalışmıyordu ve PC'den ses gelmiyordu. Ayarları kurcaladım ve PS3 kolumun, ses aygıtı olarak gözüktüğünü gördüm. Yani sorun, PC'nin DualShock 3 ses aygıtı olarak görmesinden kaynaklanıyor. Düne kadar sorunsuzca oynarken bugün ne oldu hata vermeye başladı?

Aygıt ayarlarından oyun kolunu kaldırıp tekrar yükledim, ScpToolkit'i tekrar ayarladım, olmadı tekrar silip yükledim ama nafile. Oyun kolum 20170726905959 numaralı koduyla birlikte ses aygıtı olarak gözüküyor. DualShock 3'ü kablolu olarak kullanıyorum. Yani Wireless, Bluetooth ayarları gibi durum söz konusu bile olmasa yine baktım ama bulamadım. Ek olarak Xbox 360 Controller emulator, Windows DS4 programlarını da denedim olmadı. Sürücüleri güncelledim ama maalesef bulamadım.

İnternette çok araştırsam da bu sorunu yaşayanlar olmuş ama çözüm bulanı göremediğim için buraya sormak istedim. Ne yapabilirim?

Benim de BİM'den aldığım PS3 kolum bazen çalışırken ışıkları falan sönüyor fakat orjinalde böyle bir şey söz konusu değil. Aradan birkaç gün geçince geri düzeliyor kol. Diğer konu ise benim de bir ara PS3 kolum Steam'de algılamıyordu ScpToolkit'i sildim ardından Steam'i sildim düzeldi.

Umarım dediğin gibi kendi kendine düzelir. Yoksa denemediğim şey kalmadı bu konuda.
Nasıl yapıldığını sanırım çözdüm. En azından kendi Dualshock 3'ümü onarabildim. Umarım kalıcı çözümdür.

PC'de DualShock'u doğrudan tanımlayan bir program olmadığı için PS3 üzerinden onarmaya çalıştım. DualShock3'ü çalışmakta olan PS3'e bağladım ve bütün led ışıklar yansa da çalışmadı.

Arka arkaya reset atmaya başladım ve aynı anda PS butonuna basıp durdum. Birkaç kere böyle tekrarladıktan sonra PS3 üzerinde çalışmaya başladı. Sonra oyun kolunu PC'ye bağladım ve bu sefer onu ses cihazı değil, oyun kolu olarak görmeye başladı.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı