Çözüldü PC DualShock 3'ü ses aygıtı olarak görüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrSecret

Femtopat
Daha fazla  
Ekran Görüntüsü (666).png

Uzun süre önce, PS3'ümün oyun kolunu (DualShock 3), ScpToolkit programı aracılığıyla PC'me bağladım ve PC oyunlarımı güzelce DualShock 3 ile oynuyordum. Dün de PS3 koluyla oyun oynadım ve gece kapattım. Sabah tekrar açınca, oyun kolu çalışmıyordu ve PC'den ses gelmiyordu. Ayarları kurcaladım ve PS3 kolumun, Ses Aygıtı olarak gözüktüğünü gördüm.
Yani sorun, PC'nin DualShock 3 ses aygıtı olarak görmesinden kaynaklanıyor.
Düne kadar sorunsuzca oynarken bugün ne oldu hata vermeye başladı?
Aygıt ayarlarından oyun kolunu kaldırıp tekrar yükledim, ScpToolkit'i tekrar ayarladım, olmadı tekrar silip yükledim ama olmadı.
Oyun kolum "20170726905959" numaralı koduyla birlikte ses aygıtı olarak gözüküyor.
DualShock 3'ü kablolu olarak kullanıyorum.

İnternette çok araştırdım kafayı yiyeceğim hiçbir çözümü yok bulamadım, En sonunda bir de buraya sormak istedim. Ne yapabilirim?

Çözüm
Hocam ben saatlerce araştırdım en son pes edip iade/değişime gönderdim ürünü. Bizim çözebileceğimiz bir şey olarak gözükmüyor.
Hocam çok sevinçli bir şekilde yazıyorum. Hallettim şu an. Yine technopat sitesinde ve redditte bir yorumda gördüğüm şeye benzer bir şey yaptım. Umarım işine yarayanlar olur.

Okuduğum yerlerde playstation'a kolu bağlayıp resetleme işlemi yaparak ses aygıtı olarak gözükmesini çözen vardı. Aynısı pc üzerinde denenebilir belki diyordu.

Şimdi çözüm şu oldu: Denetim masası >> aygıtlar ve yazıcılar'a girin (Burayı açma sebebimiz canlı bir şekilde aygıtın giriş çıkışını görebiliyoruz.) Kolu bilgisayara kabloyla bağlayın. Ses aygıtı olarak gözükecektir (20170726905959 ismiyle). Ardından iğne alın ya da ps3 kolunun reset tuşuna basabileceğiniz bir uç vs. Reset tuşu ve PS tuşuna (ortadaki) basılı tutun aynı anda ya da önce birine sonra diğerine... Kısacası abanın. En son şu işlemi yaptığımda oldu: İğneyle reset tuşuna bas çek bas çek 3-5 defa yaptım. Ekranda kontroller simgesini görene kadar random şekilde resete iğneyle abandım, o sırada PS tuşuna da bastım mı hatırlamıyorum ama reset işlemiyle halloldu, işin sonunda 5 dakika önce hallettim çok mutluyum.
@MrSecret @Prism
Hocam çok sevinçli bir şekilde yazıyorum. Hallettim şu an. Yine Technopat sitesinde ve Reddit'te bir yorumda gördüğüm şeye benzer bir şey yaptım. Umarım işine yarayanlar olur.

Okuduğum yerlerde PlayStation'a kolu bağlayıp resetleme işlemi yaparak ses aygıtı olarak gözükmesini çözen vardı. Aynısı PC üzerinde denenebilir belki diyordu.

Şimdi çözüm şu oldu: Denetim Masası >> aygıtlar ve yazıcılar'a girin (Burayı açma sebebimiz canlı bir şekilde aygıtın giriş çıkışını görebiliyoruz.) Kolu bilgisayara kabloyla bağlayın. Ses aygıtı olarak gözükecektir (20170726905959 ismiyle). Ardından iğne alın ya da PS3 kolunun reset tuşuna basabileceğiniz bir uç vs. Reset tuşu ve PS tuşuna (ortadaki) basılı tutun aynı anda ya da önce birine sonra diğerine... Kısacası abanın. En son şu işlemi yaptığımda oldu: İğneyle reset tuşuna bas çek bas çek 3-5 defa yaptım. Ekranda kontroller simgesini görene kadar random şekilde resete iğneyle abandım, o sırada PS tuşuna da bastım mı hatırlamıyorum ama reset işlemiyle halloldu, işin sonunda 5 dakika önce hallettim çok mutluyum.
@MrSecret @Prism
Hocam Allah senden razı olsun çözdüm sorunu.

Hocam sonunda başardım. Sanal makineye kurdum onda da aynısını gösteriyordu her şeye basmayı falan denedim sonunda oldu.

Sanal makine derken nasıl yaptınız hocam. Bende yapamadım bir türlü.

Sanal makine derken nasıl yaptınız hocam. Bende yapamadım bir türlü.
Sanal makineye falan gerek yok hocam, üstteki arkadaşın dediği gibi yapacaksınız. Sürekli resetleyip PS veya Start tuşuna farketmez basacaksınız. Birden aygıtlar kısmında controller olarak görüyor ondan sonra sorunsuz kullanabilirsiniz aleti.

Sanal makineye falan gerek yok hocam, üstteki arkadaşın dediği gibi yapacaksınız. Sürekli resetleyip PS veya start tuşuna fark etmez basacaksınız. Birden aygıtlar kısmında Controller olarak görüyor ondan sonra sorunsuz kullanabilirsiniz aleti.

Çok kez denedim fakat olmadı. Reset tuşuna basıp PS bastım git gel yaptı sürekli ekrandan fakat yine olmadı.

Arkadaşlar merhaba, bende deniyorum fakat olmuyor. Reset tuşuna basmaktan kolum acımaya başladı. Discord üzerinden yardımcı olabilecek varsa cok sevinirim.

Geri
Yukarı