PC durduk yere reset atıyor

Emirsun

Hectopat
Daha fazla  
PC'yi toplayalı 2 ay oldu. Sabah uyku moduna almıştım daha sonra işim bitince prizin elektriğini kestim PC uyku modunda iken. 3 saat sonra gelip açtığımda yaklaşık 3 kez reset attı kendi kendine 5 dakika içerisinde. Reset işlemlerinin devamında ne yapmalıyım? Sıcaklıktan kaynaklı bir sorun olmadığını düşünüyorum keza kasanın içi ferah bir şekilde, soğuk. PSU: FSP AHBC 500W.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• IMG_20201031_094159.jpg
    IMG_20201031_094159.jpg
    131 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20201031_094144.jpg
    IMG_20201031_094144.jpg
    109,6 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_20201031_094138.jpg
    IMG_20201031_094138.jpg
    114,6 KB · Görüntüleme: 42
Pc açılımadı fakat 4 5 denemeden sonra açıldı ve dediğiniz yere girdim hocam.
Hocam distributedCom hatası bildiğim kadarıyla ağ ile alakalı bir durum. Bu da PC’ye reset attırırmış. Şuraya bakarak çözüme ulaşabilirsiniz. Sorununuz PSU kaynaklı değil ise Recep Baltaş’ın verdiği çözümü bi deneyin. Düzelmez ise PSU’dan olabilir.

Hocam distributedcom hatası bildiğim kadarıyla ağ ile alakalı bir durum. Bu da PC’ye reset attırırmış. Şuraya bakarak çözüme ulaşabilirsiniz. Sorununuz PSU kaynaklı değil ise Recep Baltaş’ın verdiği çözümü bir deneyin. Düzelmez ise PSU’dan olabilir.

Distributedcom hatası yüzünden mi reset atıyor PC hocam? Birde uyku modunda iken gücünü kesmiştim.Bu olaydan sonra oldu. Bundan kaynaklanıyor olabilirmi sorun hocam?

Distributedcom hatası yüzünden mi reset atıyor PC hocam?
Evet hocam size attığım konuda da bir arkadaş aynı sorundan muzdarip olmuş. Ben de bu hatanın reset attırdığını ilk defa duydum. 🙂 oradaki arkadaş sorunun PSU kaynaklı olduğunu yazmış. Ancak ilgili konuda o hatayı gidermek için başka bir çözüm yöntemi de var inceleyip deneyin bi. Olmaz ise sizin sorununuz da PSU kaynaklı olabilir.

Evet hocam size attığım konuda da bir arkadaş aynı sorundan muzdarip olmuş. Ben de bu hatanın reset attırdığını ilk defa duydum. 🙂 oradaki arkadaş sorunun PSU kaynaklı olduğunu yazmış. Ancak ilgili konuda o hatayı gidermek için başka bir çözüm yöntemi de var inceleyip deneyin bi. Olmaz ise sizin sorununuz da PSU kaynaklı olabilir.

Hocam 8. Adıma kadar geldim ve pc tekrar reset attı. Dünde sallandı biraz PC depremden dolayı, bundan kaynaklı olabilirmi? Şimdi adımları tekrar deneyeceğim.
Hocam artık hiç açılmıyor...Pc yi kapatmak istediğimde güç düğmesi çalışmıyor sadece açarken çalışıyor ve ledler yanmıyor. Öndeki fanlar ilk defa durdu, egzoz ve işlemci fanı çalışıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı