Çözüldü PC Format ile Sıfırlama Farkı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ozcard

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bilgisayarım birkaç aydır nedenini bilmediğim şeklilde oyundan atıyor, oyuna girmiyor, eskiye göre daha düşük FPS alıyor. Daha önceden defalarca sıfırladım ama hiçbir şey değişmedi. Temiz format attırırsam düzelir mi bilmiyorum. Temiz format ile bilgisayar sıfırlama arasındaki farkı anlatabilir misiniz? Bu sorunu nasıl çözerim?

Çözüm
Sıfırlama; donanımlarınıza ait sürücüleri, yazılımları ve Windows'a ait parçaları koruyarak size ait her şeyi temizler.
Format, tamamen her şeyi siler ve yeniden kurar.
Format attırma dönemi kapanalı çok oluyor hocam, artık bu işler çocuk oyuncağı. Ayrıca elinizin altında yüzlerce kaynak var nasıl format atılacağını anlatan. Öğrenip kendiniz atın. Tam olarak ne fark yaratır yardımcı olamıyorum o konuda fakat sıfırlama işine asla güvenememişimdir. Yılda bir temizinden format :)

Sıfırlama; donanımlarınıza ait sürücüleri, yazılımları ve Windows'a ait parçaları koruyarak size ait her şeyi temizler.
Format, tamamen her şeyi siler ve yeniden kurar.

Çözüm
Format atmak gerçekten çok kolaydır. Bilmiyorsanız örnek olarak aşağıdaki videolara bakabilirsiniz.
UEFI Windows 10 kurulum USB'si hazırlama.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Yeni sisteme Windows 10 ve sürücü kurulumu rehberi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı