Çözüldü Windows 10 sıfırlama ile format farkı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Sıfırlamak bazı virüsler olsa bile silmez format işletim sistemini tamamen kaldırdığı ve baştan yüklediğimiz için en temiz Windows istiyorsak format daha iyidir.
Formatlamak daha mantıklı.
+ Sıfırlamak Windowsun kendisi ile yaptığın bir şey.
+ Format atmak USB/DVD gibi araçlarla İSO ile kurulum demek.
+ Sıfırlama da C windowsun kurulu olduğu diskte neleri saklayabileceğini seçebilirsin.
+ Normal kurulumda seçemezsin.
+ Sıfırlama yaparken diskler üzerinde ayar yapamazsın.
+ Format atarken bölme,biçimlendirme vb işlemleri yapabilirsin.
+ Sıfırlamada Windows.old meydana gelebilir.
+ Format atarken ise temiz kurulum yapılabilir.
+ Sıfırlama yapıldığında genelde daha uzun sürer.
+ Format ise genel olarak daha hızlı sonuçlanır.
+ Sıfırlama yapıldığında Driverlar vs saklanabilir.
+ Format atıldığında bunu yapamazsınız.
+ Sıfırlama olduğunda key girmeniz gerekmeyebilir.
+ Format attığınızda Dijital lisans yerine key sahibiyseniz girmeniz gerekir.
(Alıntı: MertJohn Deavuelcuea)
Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Artı -1 Eksi
Sıfırlamak bazı virüsler olsa bile silmez format işletim sistemini tamamen kaldırdığı ve baştan yüklediğimiz için en temiz Windows istiyorsak format daha iyidir.

Format attığım zaman aktif olan windows kurulumu kaldırılıp bilgisayar Free-Dos haline mi döner? yoksa Windows bizim aktif edebileceğimiz şekilde mi kalır? Bilgisayarı satmak istiyorum ve işletim sistemi kurulu olup olmaması ne yazık ki fiyata etki ediyor :/

Format attığım zaman aktif olan Windows kurulumu kaldırılıp bilgisayar Free-dos haline mi döner? Yoksa Windows bizim aktif edebileceğimiz şekilde mi kalır? Bilgisayarı satmak istiyorum ve işletim sistemi kurulu olup olmaması ne yazık ki fiyata etki ediyor :/

Hayır silersen işletim sistemini no bootable device hatası alırsın.
Format attığım zaman aktif olan Windows kurulumu kaldırılıp bilgisayar Free-dos haline mi döner? Yoksa Windows bizim aktif edebileceğimiz şekilde mi kalır? Bilgisayarı satmak istiyorum ve işletim sistemi kurulu olup olmaması ne yazık ki fiyata etki ediyor :/

Windows sildikten sonra OEM Key varsa cihazda Windows silip kursan bile Key otomatik olarak girili gelir.

Geri
Yukarı