PC güç tüketimi nasıl hesaplanır?

Gamegarajda var mı bu kasa. Bence kendin topla.
Var hocam orada. totalde bileşenler şu fiyatı veriyor

1697231537600.png

Hatta şöyle ekleyeyim hocam tek tek toplamaya kalktığımda 44.483 TL ediyor ki ekran kartı Palit 4060Ti 8 GB, 16 GB versiyonu satışta yok. Sadece gamegaraj'da pc alırken özelleştirmelerde çıkıyor. aynı sistem gamegaraj'da 40.913 TL. Baya uyguna geliyor aslında

Son düzenleme:
Ben olsam bunu toplardım. Kasa ve Corsair PSU FSP Bronz PSU'dan daha iyi üstelik ATX 3.0 PSU.

Hatta bu anakartı seçersen 600 lira geri ödeme var. Yukarıda attığım sistem 40237'ye geliyor.

Hatta linki şöyle düzelteyim. 16 GB RTX 4060Ti ile. Daha iyi bir PSU ve kasa almış olursun.

Bu arada o işlemci için sıvı soğutmaya ihtiyacın yok. Hava soğutma daha mantıklı.

Son düzenleme:
Ben olsam bunu toplardım. Kasa ve Corsair PSU FSP Bronz PSU'dan daha iyi üstelik ATX 3.0 PSU.

Hatta bu anakartı seçersen 600 lira geri ödeme var. Yukarıda attığım sistem 40237'ye geliyor.

Hatta linki şöyle düzelteyim. 16 GB RTX 4060Ti ile. Daha iyi bir PSU ve kasa almış olursun.

Bu arada o işlemci için sıvı soğutmaya ihtiyacın yok. Hava soğutma daha mantıklı.
Güzel sistem olmuş hocam elinize sağlık ama şahsen parçaları tek tek toplamak biraz uğraştırıyor. bende 1 ay öncesinde bu şekilde toplarım diyordum. örneğin anakartta ya da ram'de bi sıkıntı olsa tekrar değişim veya iade talep et eğer satıcı kabul etmezse servise gönder vs uğraştırıyor. Bunu şundan diyorum, geçen hafta MSI monitör aldım ve 3 günlük kullanımda ekranda dikey mavi çizgi oluştu. bugün değişim için geri gönderdim, aynısının bu parçalarda da yaşanma durumu şans faktörü dahilinde.

Sistemin güzel yanları şunlar dediğiniz gibi kasa ve psu daha sağlam. fakat en azından hazır sistemde test edip gönderiyorlar hadi bi durum olsa da kapısını çalacağınız yer belli.

Geri
Yukarı