PC güç tüketimi nasıl hesaplanır?

yucelarslan

Centipat
Daha fazla  
İyi akşamlar herkese,

PC'de ki bileşenlerin marka ve modelini yazdığımızda tahmini güç tüketimini gösteren bir web sayfası var mıdır?

Şundan dolayı soruyorum PC topluyorum ve ileride ekran kartını vs değiştirdiğimde bir de üstüne güç kaynağını değiştirmek istemiyorum. Malum Türkiye'de para bakımından her şeyin hesabına yapmak durumunda olduğumuz için yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Verdiği değerler hemen hemen doğru mudur hocam.?
Kesinlikle doğru. Ekran kartın ve işlemcin nedir ?

Başka sitelerden de kıyaslayabilirsin. Çıkan sonucun biraz üstünü alırsan ileriye dönük yeterli olacaktır.

Son düzenleme:
Kesinlikle doğru. Ekran kartın ve işlemcin nedir ?

Başka sitelerden de kıyaslayabilirsin. Çıkan sonucun biraz üstünü alırsan ileriye dönük yeterli olacaktır.

Yeni topluyorum da ileriye dönük olması açısından güç kaynağını ona göre seçmeye çalışacağım

1697229001825.png

Hocam günlerdir hesapladım ettim elle toplamak ile gamegaraj'dan toplamak arasında, gamegaraj daha uyguna geliyor. o yüzden direkt oradan seçip ilerlemek istiyorum herşeyi. o yüzden ayrı alamam maalesef

40-41 bandı hocam. şu kasayı almak daha mantıklı olacak gibi. içinde fsp'nin 750w 80+ bronze psu'da varmış. bi de ekran kartı uzunluğu 40 cm'ye kadar destekliyor. 4090 bile 34 cm civarındna desek bi sonraki nesilleride sığdırır herhalde :D

Geri
Yukarı