PC her açıldığında farklı bir hata veriyor

n i s a

Kilopat
Merhaba. Bilgisayarımı her açtığımda farklı bir hata ile karşılaşıyorum. Konuya eklediğim ekran görüntüsündeki gibi uygulama hatası olarak bugüne kadar svchost.exe, ctfmon.exe, sihost.exe, explorer.exe, werfault.exe hatalarıyla karşılaştım. Bir türlü çözüm bulamadım. Hard disk testi yaptım, sfc/scannow taramasını defalarca yaptım, format atalı da çok uzun zaman olmadı. Sizce ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• tLVkwWF.png
    tLVkwWF.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu bağlantıda anlatılmış. Tıklamak istemeyenler için mesaj aşağıda:

Bahsetmiş olduğunuz 0xc0000428 G/Ç hatası, anakartınızın fsb yetersiz olduğu durumda verdiği hatalardan biridir. Bunun için power suply değiştirmeniz yeterli olacaktır veya, bios ayarlarınızı default hale getirmeniz'de faydalı olacaktır. Bunun haricinde bios, ekran kartı gibi donanımlarızın driverlarini mutlaka güncelleyiniz. Probleminiz hala devam ediyor ise, farklı bir browserda bahsetmiş olduğunuz siteye girip videoları tekrar izlemeyi deneyiniz hala düzelmiyor ise lütfen geri bildirimde bulununuz.
Anakartımın fsp yeterli olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Önce bir temiz kurulum yapmayı deneyeceğim. Olmazsa bakacağız artık...

Son düzenleme:
Key'i bir siteden ucuza almıştım. Ondan dolayı oluyor olabilir mi? Başlarda böyle bir sorun yaşamıyordum son zamanlarda olmaya başladı.

Hayır key veya Windows ile bir alakası yok beyefendi. Sistemin .dll dosyaları veya sistemin çalışması için gerekli olan .exe dosyalarının bozulması buna sebebiyet verebilir. Eğer nvcontainer hata vermeye devam ediyorsa DDU ile driveri komple temizleyip tekrar sitesinden son sürümü indirip yükleyerek problemin üstesinden gelebilirsiniz. Yok eğer başka başka hatalar veriyor ise sisteminizi onarım yaparak dosyalarınız silinmeden halledebilirsiniz. Eğer bu yolda sizin için uzun ise mail adresimi bırakayım müsait olduğunuzda AnyDesk kodunuzu verin uzaktan bağlanıp bakayım sisteminize.

Hayır key veya Windows ile bir alakası yok beyefendi. Sistemin .dll dosyaları veya sistemin çalışması için gerekli olan .exe dosyalarının bozulması buna sebebiyet verebilir. Eğer nvcontainer hata vermeye devam ediyorsa DDU ile driveri komple temizleyip tekrar sitesinden son sürümü indirip yükleyerek problemin üstesinden gelebilirsiniz. Yok eğer başka başka hatalar veriyor ise sisteminizi onarım yaparak dosyalarınız silinmeden halledebilirsiniz. Eğer bu yolda sizin için uzun ise mail adresimi bırakayım müsait olduğunuzda AnyDesk kodunuzu verin uzaktan bağlanıp bakayım sisteminize.

Öncelikle ilginize teşekkür ediyorum. İnternetten biraz araştırma yaparak nasıl onarım yapabileceğimi öğrendim fakat bilgisayarınızı onaramadı hatası verdi. Aynı yerden dosyaları kaybetmeden Windows'u yeniden yüklemeyi başlattım. Şimdi bitmesini bekliyorum.

Öncelikle ilginize teşekkür ediyorum. İnternetten biraz araştırma yaparak nasıl onarım yapabileceğimi öğrendim fakat bilgisayarınızı onaramadı hatası verdi. Aynı yerden dosyaları kaybetmeden Windows'u yeniden yüklemeyi başlattım. Şimdi bitmesini bekliyorum.
Tekrar dönüş yaparsanız yardımcı olmak isterim.

Geri
Yukarı