PC için DualSense mi Xbox 9. nesil mi?

dogukanefe

Hectopat
Daha fazla  
Bu ikisinden birini almayı düşünüyorum ama çok kararsız kaldım. Araştırdığım kadarıyla da herkes ikiye bölünmüş. Bazı kaynaklar Xbox PC için daha iyi olur DualSense'in desteği az diyorlar ama sanırım 3. parti yazılımlarla desteği arttırılabiliyormuş. Kullanan veya kullanan tanıdığı olan varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi dün Xbox kolu aldım bende aynı soruyu soruyordum gayet memnunum direk uyumlu sekilde calısıyor. O kadar para vereceğim bir de uyumluluk için ara program kullanacağım? Birisi PC için ve Xbox için üretilmişken neden gidip PS için üretilen bir şeyi alayım?

Xbox kontrolcü kullanıyorum. Gayet memnunum ve tüm özellikleri sorunsuz çalışıyor ve ayarlanıyor. Dual sense için bişey diyemem kullanmadım. Ama dokunmatik yüzey, trigger vs çalışmıyor diye biliyorum. Steamde dsx diye bi program var. Belki onunla çalışır.

Xbox gamepadi alıp direkt tak çalıştır kullanmak varken üçüncü parti bir yazılım kullanmak mantıklı gelmiyor bana. Üstelik bana Xbox gamepadinin kullanımı daha rahat geliyor.

DualSense teknoloji bakımından çok daha üst seviyede. Bütün özellikleri kullanabilmek için oyunların destek sunması lazım ama. Ayrıca program ile kullanması da zor değil 2 kere mouse tıklaması yapacaksınız sadece. Uğraşmak istemem diyorsanız da Xbox kolu alabilirsiniz. İkisi de pişman etmez.

PS kafeye gidip kolları deneyin. Hangisi elinize daha rahat oturuyorsa onu alın. En mantıklısı bu. Çünkü iki kolda iyidir. Mesela ben Xbox kontrolcüde sol analoğun önde olmasını çok seviyorum. Benim için analog kontrolünü daha rahat hale getiriyor.

Ek olarak Xbox kontrolcünün sürekli koptuğuna yönelik şikayetler var. Ben anakartın Bluetooth'u ile kullanıyorum. Kopma sorunu yaşamıyorum. Pili bitmeye başlayınca kopmalar oluyor. Pili şarj ettiğinde ya da şarjı dolu pil taktığında kopma sorunu bitiyor. Duracell 2.500 mAh pillerle kullanıyorum. Sık oynarsam pilleri 2 günde bir şarj etmem gerekiyor. Eger günde 2 - 3 saat bakıp kaparsam şarj etmem haftayı buluyor.

PS kafeye gidip kolları deneyin. Hangisi elinize daha rahat oturuyorsa onu alın. En mantıklısı bu. Çünkü iki kolda iyidir. Mesela ben Xbox kontrolcüde sol analoğun önde olmasını çok seviyorum. Benim için analog kontrolünü daha rahat hale getiriyor.

Ek olarak Xbox kontrolcünün sürekli koptuğuna yönelik şikayetler var. Ben anakartın Bluetooth'u ile kullanıyorum. Kopma sorunu yaşamıyorum. Pili bitmeye başlayınca kopmalar oluyor. Pili şarj ettiğinde ya da şarjı dolu pil taktığında kopma sorunu bitiyor. Duracell 2.500 mAh pillerle kullanıyorum. Sık oynarsam pilleri 2 günde bir şarj etmem gerekiyor. Eger günde 2 - 3 saat bakıp kaparsam şarj etmem haftayı buluyor.
Kafede kontrol etmek güzel öneri. Bende mediamarkt da test ettim ve ordan almıştım. Bendede kopma hiç olmadı. Kopma genelde pc de ki bluetooth ile ilgili okuyor. Bende 2500 duralcell kullanıyordum. Ama şu pile geçtim alternatif olarak bilgi olsun diye link veriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı