PC için DualSense vs Xbox 9. Nesil Controller

Enes2222

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben bir PC oyuncusuyum ve kendime gamepad almak istiyorum iki model arasında kaldım. DualSense ve Xbox 9.nesil (önerilerinize göre 8.nesil falan da olur) şu an güncel baktığımız zaman DualSense'i sorunsuz sıkıntısız kolay bir şekilde kullanabiliyor muyuz? Bir de şu anda DualSense bazı yerlerde 1300 TL civarına düşebiliyor bu Xbox kollarında da oluyor mu bunu sormak istiyorum. Hangisini almak daha mantıklı olur hangisi oynarken daha fazla zevk verir?

Arkadaşlar merhaba ben bir PC oyuncusuyum ve kendime gamepad almak istiyorum iki model arasında kaldım. DualSense ve Xbox 9.nesil (önerilerinize göre 8.nesil falan da olur) şu an güncel baktığımız zaman DualSense'i sorunsuz sıkıntısız kolay bir şekilde kullanabiliyor muyuz? Bir de şu anda DualSense bazı yerlerde 1300 TL civarına düşebiliyor bu Xbox kollarında da oluyor mu bunu sormak istiyorum. Hangisini almak daha mantıklı olur hangisi oynarken daha fazla zevk verir?
Dualsensein steam dışı oyunlara desteği yok (Sonradan gelen ex oyunlara da var) bir uygulama ile çalıştırabilirsin ama stabilite olarak xbox 9. nesil çok daha iyi olacaktır.

DualSense'in Steam dışı oyunlara desteği yok (sonradan gelen ex oyunlara da var) bir uygulama ile çalıştırabilirsin ama stabilite olarak Xbox 9. nesil çok daha iyi olacaktır.

Yanlış bilgilendirme hocam. DualSense Epic, Steam, Xbox Game Pass dahil orijinal oyunlara desteği var. Korsan oyunlara da Steam kütüphanesine ekleyip oynayabiliyorsunuz.

Yanlış bilgilendirme hocam. DualSense Epic, Steam, Xbox Game Pass dahil orijinal oyunlara desteği var. Korsan oyunlara da Steam kütüphanesine ekleyip oynayabiliyorsunuz.
Ortada yanlış bilgilendirme falan yok, 3. parti uygulama kullanmadığınız sürece steam dışı oyun oynayamazsınız. (dediğim gib ex oyunlar hariç bu oyunları korsan indirseniz bile dualsense kullanabilirsiniz.) Yaklaşık 1 yıl dualsense kullandığımı belirteyim.

Ortada yanlış bilgilendirme falan yok, 3. parti uygulama kullanmadığınız sürece steam dışı oyun oynayamazsınız. (dediğim gib ex oyunlar hariç bu oyunları korsan indirseniz bile dualsense kullanabilirsiniz.) Yaklaşık 1 yıl dualsense kullandığımı belirteyim.
1.5 yıldır kullanıyorum evet bu seneye kadar desteklemiyordu. Sonynin yayınladığı firmware'den haberiniz yok sanırım. Şuan Xbox gamepasste Deathloop oynuyorum,adaptif trigger vs... destekliyor tamamıyla
Steam ile bağlantısı yok. Ubisoft connect desteği de mevcut. Ac valhallayı da epicten satın alıp oynadığımı da belirteyim. Steam dışı çalışmıyordu eskiden evet ama şuan sorunsuz. Orjinal oyunlara desteği var. Korsanları dediğiniz gibi steame eklemeniz gerekiyor. Bilmeden konuşmayalım lütfen inanmıyorsanız Xbox gamepasste deneyin.

Son düzenleme:
1.5 yıldır kullanıyorum evet bu seneye kadar desteklemiyordu. Sony'nin yayınladığı Firmware'den haberiniz yok sanırım. Şu an Xbox Game Pass'te Deathloop oynuyorum, adaptif trigger vs... Destekliyor tamamıyla
Steam ile bağlantısı yok. Ubisoft Connect desteği de mevcut. AC Valhalla'yı da Epic'ten satın alıp oynadığımı da belirteyim. Steam dışı çalışmıyordu eskiden evet ama şu an sorunsuz. Orijinal oyunlara desteği var. Korsanları dediğiniz gibi Steam'e eklemeniz gerekiyor. Bilmeden konuşmayalım lütfen inanmıyorsanız Xbox Game Pass'te deneyin.

Firmware adı nedir? Ayrıca linkini atar mısınız? Şu an internette de araştırma yapıyorum fakat Sony böyle bir driver yayınlamamış.

Firmware adı nedir? Ayrıca linkini atar mısınız? Şu an internette de araştırma yapıyorum fakat Sony böyle bir driver yayınlamamış.

Ikinci attığım uptaderı yükleyin hocam. Kendini sürekli otomatik güncelleyen bir Firmware. Kurduktan sonra Xbox Game Pass oyunlarını dahi oynayabilirsiniz. Steam'e gerek yok. Korsan oyunlara destek sunmuyor Steam dışı kütüphaneye eklemeniz gerekmekte.

Geri
Yukarı