PC için gamepad önerisi

peki sizce dualsense mi yoksa xbox 9. nesil mi?
Şarj edilebilir piliniz varsa ya da alacaksanız şarj aleti ve pil, ona bütçe ayırırsanız Xbox kolu. Yok ayıramam diyorsanız, dualsense. Gerçi aradaki fiyat farkı eşitliyor, zevkinize kalmış. İkisi de güzel, dualsense biraz daha kolay bozuluyor. Daha çabuk drift sorunu ortaya çıkıyor.

Şarj edilebilir piliniz varsa ya da alacaksanız şarj aleti ve pil, ona bütçe ayırırsanız Xbox kolu. Yok ayıramam diyorsanız, dualsense. Gerçi aradaki fiyat farkı eşitliyor, zevkinize kalmış. İkisi de güzel, dualsense biraz daha kolay bozuluyor. Daha çabuk drift sorunu ortaya çıkıyor.
peki sistemsel olarak yani xboxınkinde titreşme vs. var mı?

peki sistemsel olarak yani xboxınkinde titreşme vs. var mı?
Var. PS5 varken dualsense kullandım iyiydi. Drift sorunundan dolayı değiştirmiştim serviste ama kol güzel. PC'de ise 9. nesil kontrolcüden memnunum. Amazondan almıştım.

Dosya Ekleri

• photo_2023-05-25_23-23-10.jpg
    photo_2023-05-25_23-23-10.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 98
Dualsense inanılmaz bir kontrolcü. Verdiği feedback gerçekten çok iyi. Pc ye Bluetooth ile kablosuz da bağlanıyor fakat detaylı titreşim ve adaptive trigger özelliklerini kullanmak istiyorsanız kablolu bağlamak durumundasınız. Windows ile tamamen uyumlu değil. Dsx uygulamasi ile uyumluluk sorunları kısmen çözülüyor. Xbox controlcusu ise tam uyumlu ve ele daha iyi oturuyor. (Sony sol analogu alt kısıma konumlandırmaktan vazgeçmeli.) Xbox kontrolcüsü dualsense kadar teknoloji ile donatılan bir kontrolcü değil. Bütçe sınırı yoksa ikisinde de birer tane alın. PS exclusive sonradan pcye gelen oyunlarda dualsense kullanırsınız, diğerlerinde Xbox kontrolcüsü.

Geri
Yukarı