PC için Gamepad tavsiyesi

ellijeanaction

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selam.
Windows 10 kullanıcısıyım. Bilgisayarımda kullanmak için için gamepad tavsiyesi istiyorum. Gerçekten bu konudan muzdaribim.

Uzun yıllar no-name ürünler kullandım ama 6 aydan uzun gideni görmedim. No-name ürünlere tövbe ettim. (Rampage tavsiye eden olursa kalp kırarım o da no-name ahah :) )

Monster Pusat Pro deneyimim oldu. Abimindi, kullandım. Ancak eşleştirmesi sıkıntılıydı. Şimdi Amazon'dan SteelSeries status Plus geldi. Bluetooth ile bağlamama rağmen FH5 sıkıntı yaratıyor. X360CE gibi aracı programlar kullanınca da triggerları (L2-R2) düz tuş gibi görüyor. Mandal gibi olmasının bir anlamı kalmıyor.

Artık kaliteli bir ürün istiyorum ve bazı kriterlerim var:

1. Windows'ta tanıtmak için ekstra ayara- programa gerek duymayayım.
  2. Forza Horizon, Control gibi oyunlar oynayacağım için analog joystick hassasiyeti iyi kaliteli olsun.
  3. Eski tip, basmalı trigger değil de mandal gibi olan pedal gibi olanları istiyorum. Yarış oyunları için bu çok önemli.
  4. Game Pass üzerinden oynadığım için Steam'de ayar yapılabiliyor olması da bir etki etmiyor bana. Çünkü Game Pass görmüyor Steam ayarını.
  5. Kablosuz olsun istiyorum.
Bütçe konusunda farklı fikirlere açığım. 4 ay sonra drift problemi yaratmayacaksa her markaya da açığım.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox kolu düşünmüyorsan eğer, şahsen Pusat Clutch'ı öneririm. Kusursuz değil ama bir defa alıyorsun kafan rahat. Her şeyi içinde geliyor, telefon tutucu bile dahil.

Elin büyük ise tam oturmayabilir. Bir de alıcısı çok zayıf ama o alıcıyı yanında vermesi bile bir nimet. Bluetooth kullanabilirsin rahatsız ederse. Sık sık indirime giriyor, yılbaşında 700 küsür liraya alırsın.

Xbox kolu düşünmüyorsan eğer, şahsen Pusat Clutch'ı öneririm. Kusursuz değil ama bir defa alıyorsun kafan rahat. Her şeyi içinde geliyor, telefon tutucu bile dahil.

Elin büyük ise tam oturmayabilir. Bir de alıcısı çok zayıf ama o alıcıyı yanında vermesi bile bir nimet. Bluetooth kullanabilirsin rahatsız ederse. Sık sık indirime giriyor, yılbaşında 700 küsur liraya alırsın.

Ölü bölge sorunu var diyorlar.

Xbox 9. nesil Controller öneririm. Malzeme kalitesi ve hissiyatı çok iyi.

1 Şubat'tan beri Logitech F310 kullanıyorum tavsiye ederim şu ana kadar her şey mükemmel. Bilgisayara bağladığında sistem otomatik olarak Xbox kolu olarak görüyor zaten. Hiçbir sıkıntısını da görmedim.

Xbox kolu almanı öneririm.
Teşekkürler galiba en sonunda paraya kıyıp onu alacağım. 1800 küsür lira olmuş :(
Kampanyali ya da ikinci el temiz bir F310 gayet yeterli.
F310'un triggerları eski tip basmalı gibi görünüyor. Ben tuş değil de mandal gibi olanı istiyorum.

Elin büyük ise tam oturmayabilir. Bir de alıcısı çok zayıf ama o alıcıyı yanında vermesi bile bir nimet. Bluetooth kullanabilirsin rahatsız ederse. Sık sık indirime giriyor, yılbaşında 700 küsür liraya alırsın.
675 liraydı almadım. Galiba hata ettim o fiyata almamış olmakla. Triggerları dediğim gibi mandal şeklindeyse bu da denenebilir.

Geri
Yukarı