PC için Hikaye Tabanlı Oyun Tavsiyesi

AuEnx

Hectopat
Daha fazla  
Hazır şu sömestr tatili de başladı, PC başında canım acayip sıkılıyor. Ancak dizi izleyerek vakit geçirebiliyorum fakat bunun dışında oyun da oynamak istiyorum. Aklımda şu anlık Far Cry 4, Titanfall 2, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain var. Resident Evil'e de başlamak istiyorum ama hangi oyunundan başlamalıyım? Bu oyunların hikayesi nasıl? Güzel midir indirmeye değer mi?
Battlefield 1 ve 5 dışında seriyi sıfırladım. Call of Duty MW sersini, Call of Duty Advanced Warfare ve BO 1-2 serisini de sıfırladım. Mafia 2'yi de oynadım. Max payne serisini de..

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla TPS ve FPS kameralı oyunlardan hoşlanıyorsun. Witcher 3'ü önerebilirim hala oynamadıysan. Yazdıkların arasından Resident Evil 7 ve 2 REMAKE gayet hoş ve popüler oyunlar. Titanfall 2 son yılların eğlenceli ve yenilikçi hikaye modlarından birini barındırıyor şiddetle tavsiye ederim. Bunlar dışında Yakuza 0 olabilir, Kingdom Come Deliverance olabilir, Sunset Overdrive tam hikaye ağırlıklı oynlar kategorisine uymasa da eğlence açısından sıkılacağını asla düşünmediğim bir oyun olur. Yani seçeneğin çok, eski usul kapağına bak hoşuna gideni al :D

Sömestr yeni mi başladı? Ben pek singleplayer oyun sevmem ama hikaye tabanlı oynadığım şimdi bir oyun var: Warface. İnternet gerekiyor ama hikaye tabanı var. Arkadaş da bulursanız tadından yenmez.

Bence Far Cry 4, Titanfall 2 ve Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oyunlarında tatmin edici bir senaryo yok. Resident Evil serisine Resident Evil 0 ile başlayabilir ardından Resident Evil ve Resident Evil 2 ile devam edebilirsin. Bunun dışında 15 Şubat tarihinde çıkacak olan Metro Exodus'un önceki oyunlarını içeren Metro Redux Bundle öneririm. Grafik takıntın yoksa BioShock: The Collection ölmeden önce oynanması gereken oyunlardan.

Metro, AC, Bioshock, Darksiders ve DMC serisi. Pek hack and slash sevmeyen biri gibisiniz ama bi bakın belki hoşunuza gider.

Anladığım kadarıyla TPS ve FPS kameralı oyunlardan hoşlanıyorsun. Witcher 3'ü önerebilirim hala oynamadıysan. Yazdıkların arasından Resident Evil 7 ve 2 REMAKE gayet hoş ve popüler oyunlar. Titanfall 2 son yılların eğlenceli ve yenilikçi hikaye modlarından birini barındırıyor şiddetle tavsiye ederim. Bunlar dışında Yakuza 0 olabilir, Kingdom Come Deliverance olabilir, Sunset Overdrive tam hikaye ağırlıklı oynlar kategorisine uymasa da eğlence açısından sıkılacağını asla düşünmediğim bir oyun olur. Yani seçeneğin çok, eski usul kapağına bak hoşuna gideni al :D

Witcher 2'ye bir türlü ısınamamıştım. Oynanış videolarını izledim açıkcası hiç hoşuma gitmemişti. Witcher 3'ü ise çoğu kişi övüyor. İndirilecekler listesine ekledim. Titanfall 2'nin hikaye modu güzel midir? Çünkü hikaye modu önemli benim için ve güzel bir hikaye modu olmalı.Teşekkürler önerilerin için
Sömestr yeni mi başladı? Ben pek singleplayer oyun sevmem ama hikaye tabanlı oynadığım şimdi bir oyun var: Warface. İnternet gerekiyor ama hikaye tabanı var. Arkadaş da bulursanız tadından yenmez.

Warface'nin benim bildiğim hikaye tabanı yok. Online bir oyun diye biliyorum. Önceden oynuyorum az oyuncu sayısı vardı diye sıkılıp bırakmıştım.
Bence Far Cry 4, Titanfall 2 ve Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oyunlarında tatmin edici bir senaryo yok. Resident Evil serisine Resident Evil 0 ile başlayabilir ardından Resident Evil ve Resident Evil 2 ile devam edebilirsin. Bunun dışında 15 Şubat tarihinde çıkacak olan Metro Exodus'un önceki oyunlarını içeren Metro Redux Bundle öneririm. Grafik takıntın yoksa BioShock: The Collection ölmeden önce oynanması gereken oyunlardan.

Titanfall 2'nin tatmin edici senaryosu var sanıyordum. Titanfall 1'de hikaye modu yoktu diye telafi ederler sanıyordum. Far Cry4 içinde aynı şeyi düşünüyordum o yüzden indirip,indirmemek arasında gidip geliyordum. Açıkcası biraz da grafik takıntım var bu yüzden resident evil serisini indireceksem birincisinden indirmek istemiyorum. Oyunun serisinin kaçıncısının grafiği orta seviyede ? Onu indirip seriye başlarım büyük ihtimalle. Metro Exodus'un açıklanan sistem gereksinimleri baya fazla açıklandı bu yüzden o imkansız gözüküyor.Metro 2033 ve Last Light'i ise sıfırladım.
Crysis önerebilirim seri olarak.
Crysis serisinide sıfırladım..
Metro, AC, Bioshock, Darksiders ve DMC serisi. Pek hack and slash sevmeyen biri gibisiniz ama bi bakın belki hoşunuza gider.
Metro serisini sıfırladım. AC serisinin ise 3'e kadar oynadım oda yarım yamalak. AC serisinin black flag hariç sonraki oyunlarından hangisinden başlamamı önerirsiniz ve hikayeler bağlantılı mı ? Unity'den başlamam mı lazım ? DMC serisi xboxımda vardı ısınamadım o oyun a.
Tomb Raider'ın 2013'te başlayan serisini oynayabilirsiniz.
Tomb Raider 2013 olan oyununu oynamıştım. Güzeldi grafik açısındanda hikaye açısındanda.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı